T, 29.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti e-raamatud on nüüd iTunesis saadaval

Martin Smutov
Eesti e-raamatud on nüüd iTunesis saadaval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
iTunesi keskkond.
iTunesi keskkond. Foto: SCANPIX

Möödunud nädalavahetusel jõudsid ülemaailmses meediafailide ostu- ja tarbimiskeskkonnas iTunes müügile esimesed eestikeelsed e-raamatud.

E-raamatute tootja Digira peab iTunesi jõudmist oluliseks maamärgiks, sest kuigi tegemist on ainult ühe müügikanaliga teiste seas, on see praegu suurima kasutajaskonnaga eestikeelseid e-raamatuid müüv keskkond.

Digira tegevjuht Mihkel Nummert lisas, et neil on plaanis iTunesi kaudu lugejaile kättesaadavaks teha enamik oma praegusest tootevalikust ja kõik edaspidi ilmuvad raamatud.

«Meil on eesmärk Eesti e-raamatute turul liidripositsioon enda kätte haarata, konkurentidest kiiremini iTunesi jõudmine ehk aitab meid sellel teel sammukese edasi, aga ega me siia puhkama kavatse jääda,» sõnas ta.

Ta tõstis esile, et praegu moodustavad e-raamatud heal juhul 5 protsenti algupärase eestikeelse kirjanduse müügimahust.

«Ameerika netipoodides müüakse juba praegu e-raamatuid rohkem kui paberväljaandeid ja sama trend jõuab ka Euroopasse,» uskus Nummert.

Märksõnad
Tagasi üles