L, 25.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Loovbüroo jäi reklaamiauhinnast ilma

Berit-Helena Lamp
Loovbüroo jäi reklaamiauhinnast ilma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuldmuna.
Kuldmuna. Foto: SCANPIX

Eesti Reklaamiagentuuride Liidu (ERAL) juhatus on otsustanud tunnistada kehtetuks reklaamikonkursil Kuldmuna 2011 Pliiats OÜ-le välja antud pronksmuna ning paluda selle tagastamist.

OÜ Pliiats esitas Kuldmuna 2011 konkursile töö «Olümpiarõngad» ning pälvis selle eest välireklaami kategoorias pronksmuna.

Kahjuks tõusis auhinna teema uuesti päevakorda siis, kui Puffet Invest esitas selle kohta ERALile pretensiooni, väites, et nende poolt teostatud töö on esitatud Kuldmuna konkursile hoopis teise firma poolt.

ERAL saatis ka järelpärimise välireklaami tellijale ASile Indoor Group ning sai kinnituse, et kampaania «Olümpiarõngad» töötati välja ja teostati 2010 veebruaris koostöös Puffet Investiga. Loovlahenduse tegid inimesed, kes töötasid Puffet Investis.

Lisaks selgus, et reklaami teostamise ajal ei olnud OÜd Pliiats olemaski. Ettevõte alustas tegevust peaaegu aasta hiljem, 05. jaanuaril 2011.

Eelnevaid asjaolusid arvestades pidas ERALi juhatus igati põhjendatuks kõrvaldada Kuldmuna 2011 konkursilt OÜ Pliiats valeandmetega esitatud töö «Olümpiarõngad» ning tunnistada kehtetuks neile välja antud pronksmuna.

Märksõnad
Tagasi üles