«Võib-olla oleks tööjõupuudus Laulasmaal oluliselt väiksem, kui Paldiski ja Keila inimesed saaksid meile tööle tulla,» arvas Altmäe, lisades, et tema kohvikus on 12 täistöökohta, enamasti töötati aga osakoormusega. Kohalik võim leidis seepeale, et ettevõtjad võiksid eribussi ise kinni maksta.
Lääne-Harju vallavanema Jaanus Saadi sõnul ei ole nendeni jõudnud infot, nagu oleks populaarse kohviku sulgemise taga tööjõupõud, aga temagi tunnistas, et valla transpordiühendused ei ole kiita.
Eribussi variant langes ära, sest selle hinnapakkumine osutus liiga kõrgeks. «Buss oleks teinud sõite neli korda päevas – varahommikutel ja hilisõhtutel –, nii nagu ettevõtjad soovisid.» Ka tõi Saat välja, et nad ei ole ainukesed, kes transpordiprobleemidega maadlevad, sama muret on väljendanud Padise piirkonna ettevõtjad.
«Oleme teinud ka vastava taotluse Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusele, mis korraldab meie vallasisest ühistransporti. Kas meie taotlus vallasiseste liinide täiendamiseks rahuldatakse või ei, see selgub sügisel,» lausus ta.
«Kui Laulasmaa spaa on lahendanud oma kriisi sellega, et nad toovad Ukrainast töötajaid, siis mul on tunne, et pean viima oma kohviku Lätti. Kas see on okei?» rääkis Kristiina Altmäe.
Head peakokad küsivad 3000 eurot
Populaarse Laulasmaa kohviku kõrval on aga mujalgi Eestis teada-tuntud toidukohti, kus samuti otsitakse töötajaid. Alles äsja andis ajutiselt uste sulgemisest teada kohvik Fellin Viljandis.
Selle omanik Merit Berzin (44) põhjendas sulgemisotsust ühelt poolt küll sellega, et pea kuueaastase tegevusaja jooksul pole suudetud kasumisse jõuda, kuid teisalt viitas temagi, et Viljandis pole võimalik kokki leida. «Kes aga vähegi köögipliidi taga midagi teha oskab, püsti püsib ja kuumust talub, see võib küsida sellist palka, nagu tahab,» kirjeldas ettevõtja.