N, 8.06.2023

Esimesed toidukaupadele mõeldud pakiautomaadid on kohal

Tarbija24
Facebook Twitter
Comments
Toidukaupadele mõeldud pakiautomaadid.
Toidukaupadele mõeldud pakiautomaadid. Foto: Fresh Go

Kui toidu koju tellimine ei ole enam midagi uut, siis nüüd on Eestisse jõudnud ka toidukaupadele mõeldud pakiautomaadid, kuhu tarbija saab oma toidu tellida.

FreshGO e-pood tuli avalikkuse ette FRESHCUBE'i toidukappidega, mis võimaldavad esimest korda Eestis tellida toidukaubad mugavalt pakiautomaati. Esimesed neli FRESHCUBE’i kappi paigutati kaks nädalat tagasi Tallinnasse Meerhof 2.0 elumaja garaaži ning Laagrisse Laagri Ärimaja juurde.

FreshGO kappide projektijuhi Lauri Aaropi sõnul on esimesed kapid mõeldud teenuse katsetamiseks ning täiustamiseks. «Pisemaid viperusi on ikka ette tulnud, kuid üldiselt on kapid end prooviperioodi jooksul klientide silmis väga hästi tõestanud,» lisas ta. Aaropi sõnul on järgmised 20 kappi juba tellitud ning need saavad paika augusti- ja septembrikuu jooksul.

Kokku plaanitakse aasta lõpuks Tallinnasse ja selle lähiümbrusesse paigutada üle 100 toidukapi. «Ka järgmised kapid oleme planeerinud just suuremate huvipunktide, kontori- ning elumajade lähedusse – nii võib pärast tööpäeva lõppu kaubanduskeskusest ning nende rahvamassidest ja järjekordadest suure kaarega mööda sõita,» kommenteeris kappide asukohti Aarop. Edasi plaanitakse tema sõnul kappidega laieneda Tartusse ning sealt edasi juba kooskõlas FreshGO enda kandeala laienemisega üle kogu Eesti.

Toidukapid meenutavad nii oma välimuselt kui ka tööpõhimõtetelt eestlastele juba harjumuspäraseks saanud pakiautomaate. Erinevus seisneb FreshGO kappide projektijuhi Lauri Aaropi sõnul aga selles, et kapi ehitamisel kasutatud tehnoloogia võimaldab sinna tellida ka jahutatud ning sügavkülmutatud tooteid. «Eestlased on end muude kaupade puhul tõestanud kui pakiautomaadi usku rahvas, ehk teeb selline võimalus revolutsiooni ka viisis, kuidas me toidukaupu ostame,» kommenteeris Aarop. Kuna toiduainetel ei saa realiseerimisaja tõttu liiga kaua kapis seista lasta, siis saab klient tema sõnul valida kolme 2–4-tunnise ajavahemiku vahel, millal ta oma tellitud toidukaubale järele minna soovib.

FRESHCUBE’i kapid on välja töötatud ning toodetud Eestis FreshGO tellimusel. Kappide arendamine võttis aega ligi aasta ning projekti olid kaasatud paljud kohalikud tarkvaraarendajad ja insenerid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles