Siiski läks väga suur hulk varadest offshore-arvetele ka järgnevatel aastatel. Ametlikult kättesaadavate andmete alusel on hinnatud, et välismaal varjatud vara suurus oli 2016. aasta seisuga kolm korda suurem kui Venemaa ametlik välisvarade netoväärtus. Teisisõnu, rikkad venelased hoiavad Suurbritannias, Šveitsis, Küprosel ja teistes sarnastes offshore-keskustes sama palju finantsvara kui on vara kogu Venemaa rahval kokku.
Osa välismaiste offshore-kontodel olevast rahast on investeeritud isegi Venemaale tagasi. Ökonomistid spekuleerivad, et märkimisväärne osa riigi väliskohustustest kuulub tegelikult läbi offshore-ettevõtete venelastele.
Uuritud ajavahemikul kasvas järsult inimeste ebavõrdsus Venemaal ning asi ei ole mitte kommunistlku režiimi pärandis, sest seal kasvas ebavõrdsus märkimisväärselt enam kui teistes Ida-Euroopa riikides ja Hiinas.
Raportis täheldatakse, et president Vladimir Putinil, kes valitseb Venemaad alates 2000. aastast, ei ole selles, et suur osa offshore ja riigisisesest varast on kontsentreerunud vähestesse kätesse, väike osa. Kui vaadata rahva käekäiku, on Putini juhtimine olnud katastroofiline, kirjutavad analüütikud.
«Ekstreemne ebavõrdsus näib olevat Venemaal aktsepteeritav niikaua kui miljardärid ja oligarhid paistavad olevat Vene riigile lojaalsed,» kirjutavad ökonomistid. «Aga see on rabe tasakaal,» lisavad nad.