Kaardimakseterminalid üle Eesti lakkasid töötamast
Täiendatud kell 17.20, süsteemide töö on taastatud!

Сбой в работе банковских карт. FOTO: Merili Luuk

Sularahaautomaadid ja kaardimakseterminalid olid päeval üle Eesti lakanud töötamast ja poodides sai maksta vaid sularahas.

Postimees sai mitu vihjet, et poodides ei ole võimalik kaardiga maksta.

LHV panga pressiesindaja Priit Rumi sõnul oli kahetsusväärsel kombel hetkel Netsi ehk endise Pankade Kaardikeskuse süsteemides häire, mistõttu olid kõik läbi nende käivad kaarditehingud nii Eestis kui välismaal häiritud. See puudutas Rumi sõnul nii sularahaautomaatide tööd kui kaardimakseid.

Nets Estonia teatas pressiteate vahendusel, et ajavahemikul kella 15.30 kuni 17.02 oli Nets Estonias üldine rike, mille tulemusena olid teenused häiritud. Nüüdseks on süsteemide töö taastatud ja ettevõte palub vabandust võimalike ebameeldivuste pärast.

Nets Estonia ASi koduleheküljel seisab, et nende tegevuse põhieesmärk on elektronpanganduse valdkonnas tugiteenuste osutamine, sealhulgas tegutsemine usaldusväärse, turvalise ning erapooletu kliiringukeskusena. Nets Estonia AS loodi tehniliselt toetama Eesti pankasid rahvusvaheliste maksekaartide vastuvõtmisel ja väljastamisel, samuti kodumaiste pangakaartide ühiskasutamisel. 

Tagasi üles
Back