«Ma arvan seda, et kui õlletehased hakkavad poliitikat tegema, on midagi väga valesti. Riik ja valitsus teavad ise väga hästi, mida nad teevad. Ei saa olla nii, et mingi erasektori monopoolne firma hakkab rääkima, kuidas asjad on. Äkki nad peaks Eesti riigi endale võtma ja seda majandama hakkama!» ironiseeris Visnapuu.
Elu maal aktiivsem kui kunagi varem
Kuigi Visnapuu tunnistas, et riik kaotab Läti piirkaubanduse tõttu aktsiisitulu, saab ta teisel moel ka palju tagasi: näiteks pole elu Lõuna-Eesti piiri ääres kunagi varem nii aktiivne olnud. «Varem oli elu ainult Tallinnas, aga täna käib elu maapiirkondades väga ägedalt. Ja seda tänu piirikaubandusele. Kaks aastat tagasi ei teatud sellest kandist üldse midagi,» sõnas mees.
Kaupmees on veendunud ka selles, et piirikaubandus võinuks tekkida juba palju varem. Mäletatavasti kerkisid esimesed poed Valka ja Iklasse 2015. aasta lõpus. «Meie arvates võinuks veel kuskil kolm aastat varem pihta hakata. Üks aasta oleks üles töötamise peale kulunud ja siis oleks müük käima läinud,» selgitas mees.
Aga rahva viis Lätti alkoholi järele ikkagi kõrge aktsiis? Visnapuu pole sellega nõus. «Rahva tõi piiripoodidesse eeskätt meedia ja alkoholitootjate lobi, mitte aktsiisitõusud,» leidis ta. Seetõttu on ta kindel, et kui Eesti riik peaks näiteks lahja alkoholi aktsiise langetama, ei muutuks piiril mitte midagi.
«Eestlast tänasel päeval enam Lätist ära ei too. Ükskõik kellega kohtud, ikka öeldakse, et lähen Lätti, ostan seda ja toda või puhkan või sõidan niisama ringi. Isegi pidutsemas käiakse Lätis, näiteks ööklubid on Riias odavamad. Vaadake, palju maksab hotell Pärnus! Need on Moskva hinnad!» lõpetas Visnapuu.