P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koolilõunate uus kord kärpis viinerimüüki

Facebook
Comments
Foto: Jarek Jõepera / SL Õhtuleht

Rakvere lihakombinaat soovib koolitoidu nõuete muutmist, sest uue korra järgi ei soovitata pakkuda lastele viinereid sagedamini kui kord kuus.

See on aga pinnuks silmas Eesti suurimale lihatööstusele Rakvere lihakombinaadile, kes sai septembris valmis kõigi aegade suurima investeeringu - 130 miljonit krooni maksnud uue viineriliini, mis suurendas tootlikkust poole võrra, kirjutab Maaleht.

Kui arvestada seda, et põhikoolis ja lasteaias käivad lapsed söövad seal viinereid varasema nelja korra asemel kord kuus, siis on nõudlus vähenenud eeldatavasti 52 tonni võrra kuus, mis teeb rahas umbes 1,5 miljonit krooni.

«Oleme täheldanud mõningast langust viinerite osas koolitoitlustajate tellimustes,» tõdes Rakvere lihatööstuste juhatuse esimees Anne Mere.

Rakvere lihakombinaadi juht kohtus novembri keskel määruse koostajatega, et uurida, miks piirang on kehtestatud ja arutada võimalust nõudeid muuta, nii et lastele võiks koolis viinereid sagedamini pakkuda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles