Rahvastiku tervise 2009-2020 arengukavas toodud hinnangute põhjal langetab halb tervis Eesti sisemajanduse kogutoodangut ligi 6-15 protsendi ulatuses.
Halb tervis langetab Eesti SKTd kuni 15 protsendi võrra
Majanduslik kaotus tekib sellest, et halb tervis vähendab töövõimeliste inimeste arvu ning töötavate inimeste töötundide arvu ja produktiivsust.
Eestis on 6–7 protsenti potentsiaalsest tööjõust mitteaktiivsed haiguse, puude või vigastuse tõttu – kehv tervis vähendab tööturul osalemise tõenäosust meestel 40 protsendi ja naistel 30 protsendi võrra. Kokku langetab halb tervis Eesti sisemajanduse kogutoodangut (SKT) 6–15 protsenti. Selle põhjuseks on praeguse toodangu vähenemine ja tulevikus tegemata töö.
Arengukava toob välja asjaolu, et praegused tegevused tervise parandamiseks kumuleeruvad aastate jooksul: näiteks kui praegu õnnestuks langetada suremust 1,5 protsendi võrra, saaks 25 aasta pärast saadavat SKTd isiku kohta tõsta 14 protsendi võrra. Suremuse ja haigestumise langetamise koosmõju ühiskonna arengule ja jõukuse kasvule on ootuspäraselt veelgi suurem.
Rahvastiku tervise arengukava maksumus on sel aastal hinnanguliselt ligi 4,25 miljonit eurot, tuleval aastal on planeeritud kulutusi ligi 4,58 miljoni euro ulatuses.