/nginx/o/2011/07/04/655438t1h3684.jpg)
Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige Eiki Nestor märkis, et Eesti Energia hiljutise elektrihinna tõstmise taotluse sisse on tõenäoliselt kirjutatud ka see mõju, mis kaasnes riigi poolt ettevõttest välja võetud summadega.
Nestori sõnul võttis riik vahepeal Eesti Energiast nii palju raha välja, kui võtta andis, et riigieelarvet tasakaalu saada.
«Pikas perspektiivis on selline asi jätkusuutmatu, kuna igal aastal ei saa riigiettevõtet paljaks röövida,» sõnas Nestor.
Samuti leiab Nestor, et kohalikus energeetikas valitseb hetkel mitte just kõige mõtestatum tegevus. Sotsiaaldemokraatide esindaja viitas otsusele, et Narva elektrijaamades võib ahju ajada ka puitu, mis on energeetika mõttes hullumeelsus.
«Tegu on puude raiskamisega, millest tekib puude hinnatõus ning kust tulevad ka teised hinnatõusud,» ütles Nestor.