Teaduskonverents toob Eestisse Nobeli preemia laureaadid

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: Sven Tupits / PM/Scanpix Baltics

Juulis toimub Tallinnas rahvusvaheline teaduskonverents Balticum Organicum Syntheticum, mis on pühendatud keemilisele sünteesile. 

Konverentsi aukülalisteks on Nobeli keemiapreemia laureaadid Robert H. Grubbs (USA, preemia 2005) ja Jean-Marie Lehn (Prantsusmaa, preemia 1987).

Konverentsi fookuseks on keemiline süntees, eriti aga bioloogiliselt aktiivsete molekulide ning ravimite süntees ja tehnoloogia uusimad saavutused.

Konverentsi peakorraldaja, akadeemiku ja Tallinna Tehnikaülikooli keemiaprofessori Margus Loppi sõnul on selleaastane Tallinna konverents läbilõige maailma keemiateaduse tänasest võimekusest ja suundumustest.

Konverents toimub kümnendat korda ning kolmandat korda saadakse kokku Tallinnas (varem 2006. ja 2012. aastal). BOS konverentsidel osalevad nii ülikoolide teadlased kui tööstustehnoloogiate loojad eraettevõtetest.

Konverentsist võtab osa üle 250 teadlase kõikidelt kontinentidelt, välja arvatud Antarktika. BOS konverentsidele pani aluse 20 aasta eest Tehnikaülikooli audoktor ja Queensi ülikooli emeriitprofessor Victor Snieckus Kanadast.

Konverentsi viivad läbi Tallinna Tehnikaülikooli keemikud eesotsas professor Margus Loppiga. Selle korraldamist toetavad Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool. Olulist tuge konverentsile annavad ka Eesti Teaduste Akadeemia, Tallinna linn ja mitmed ettevõtted.

Tallinna Tehnikaülikooli keemiateadlaste korraldatud konverents toimub Rahvusraamatukogus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles