Üliõpilastel tuleb valida, kas eelistada kodukoha või Pärnumaa sissekirjutust. Valides näiteks pealinna sissekirjutuse, võivad nad linna- ja maakonnaliinidel sõitmiseks osta soodushinnaga 25-eurose kuupileti. Neil, kes vaid korra kuus vanemaid külastavad, on odavam osta tavahinnaga 15-eurone viie päeva pilet.
Üliõpilase staatust kontrollitakse Eesti Hariduse Infosüsteemist. Ülikooli astunud või välismaal õppivad tudengid, kes sinna kantud pole, peavad minema Pärnu bussijaama kassasse, kus soodustus bussikaardile kantakse.
Suurel hulgal erinevaid pileteid
Pärnu linn on andnud tasuta sõiduõiguse Pärnumaale sisse kirjutatud 65-aastastele ja vanematele inimestele, vanadus- ja töövõimetuspensionäridele, õpilastele, üliõpilastele, nelja- ja enamalapselise pere liikmetele, puuduva töövõimega isikutele, eestkoste all olevatele isikutele, kuni 18- aastastele puudega lastele ja nende saatjatele ning sügava puudega isikute saatjatele. Maanteeamet lubab maakonnaliinidel tasuta sõita üksnes kuni 19-aastastel (kaasa arvatud) ning 63-aastastel ja vanematel isikutel.
See tekitab olukorra, kus osa pärnumaalasi võivad tasuta sõita üksnes linna-, mitte maakonnaliinidel. Nendeks on näiteks nelja- ja enamalapselise pere lapsevanemad, puuduva töövõimega 20–62-aastased isikud, kuni 62- aastased (kaasa arvatud) töövõimetuspensionärid ja puudega isikute saatjad. Samas võivad maakonnaliinidel, kuid ei või linnaliinidel tasuta sõita 63–64-aastased pärnumaalased, kes pole veel pensioniikka jõudnud, ja alla 20-aastased noorukid, kes pole enam õpilased.
Soodushindadega ja tasuta sõitmiseks tuleb bussikaart isikustada. Bussikaardiks võib olla erinevat värvi Ühiskaart, Pärnu linna ja maakonna koolide elektrooniline õpilaspilet või ISIC-kaart. Pärnumaa Ühiskaardid on sinised, Tallinna omad rohelised, Tartu omad punased jne. Kui teil on mõne teise linna või maakonna Ühiskaart, ei pea te eraldi Pärnumaa Ühiskaarti ostma ja võite seda edasi kasutada.