T, 27.09.2022

EVR Cargo muutis nime

PM Majandus
EVR Cargo muutis nime
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Endise EVR Cargo uus logo.
Endise EVR Cargo uus logo. Foto: Operail

Riigile kuuluv transpordi- ja logistikaettevõte EVR Cargo uus ärinimi on alates 22. juunist Operail.

Nime ja visuaalse identiteedi muutus on ettevõtte sõnul tingitud vajadusest toetada paremini rahvusvahelisele turule orienteeritud ettevõtte olemust ja eesmärke.

«Kaubavedu oli EVR Cargo identiteedi oluline osa, kuid ei ole ammu meie ainus ärivaldkond. Operail arendab jõuliselt edasi oma kolme suurt raudtee-põhist suunda: kaubavedu, vagunite renti ning veeremi ehitust ja hooldust. Oleme kujunemas rahvusvaheliselt hinnatud logistika-ja transpordiettevõtteks ning otsime uusi kasvukohti,» ütles aktsiaseltsi Operail juhatuse esimees Raul Toomsalu pressiteates.

Operaili sümbol on igiliikuv ratas, mis väljendab ettevõtte sõnul 150-aastast kogemust nii raudteel kui ka pidevat pürgimist paremuse poole. «Meie moto on «Operail, enam kui raudtee», mis tähendab, et oleme orienteeritud kliendikesksele tervikahelat hõlmavale operatiivsele teenusele ja selle pidevale arendamisele,» lisas Toomsalu.

«Operail on esimest korda üle mitme aasta kasumikursil ning alates eelmise aasta novembrist jooksvas kasumis. Operaili eesmärk on olla eelistatuim partner nii põhja-lõuna kui ka ida-lääne suunal. See tähendab, et ettevõttel seisab ees senise 1520mm rööpmelaiuse kõrval areneda teenusepakkujaks ka Euroopas kasutataval 1435mm rööpmelaiusel,» ütles Operaili nõukogu esimees Kuldar Leis.

EVR Cargo on alates 2012. aastast tegutsenud eraldisesisva ettevõttena pärast eraldumist Eesti Raudteest. Riigiettevõttes töötab 670 inimest.

Märksõnad
Tagasi üles