1896. aastal asutatud Tšehhi ettevõtte AGROSTROJ, mis on riigi suurim põllumajandusmasinate tootja, rõhutab oma tutvustuses, et on suutnud tänase päevani vastu pidada hoolimata pikaajalisest kommunismiperioodist. Ettevõte annab tööd 2600 inimesele ning selle 2017. aasta müügitulu oli 273,37 miljonit eurot.
Fondivalitsejad ja tehnoloogiaettevõtted
Finalistide hulgas on ka mitu erinevast maailmajaost pärit fondivalitsejat. Üks selline on Argentiina finalist Kaszek Ventures. 2011. aastal asutatud ettevõttest on saanud lühikese ajaga Ladina-Ameerika üks juhtivaid riskikapitali firmasid, kelle eesmärgiks on suurendada investeeringuid piirkonda.
Finantsteenustele on keskendunud ka India finalist Bajaj Finserv, millest on saanud pärast 2008. aastat, kui ettevõte oli pankroti äärel, suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja Indias. Laenusid ja kindlustustooteid pakkuva ettevõtte müügitulu oli 2017. aastal üle 300 miljoni euro ning ettevõtte väärtus on alates 2010. aastast kümnekordistunud, ulatudes nüüd ligi 11 miljardi euroni.
Kuigi Taxify ei ole ainus tehnoloogiaettevõte selleaastates finalistide seas, piirdub nende arv koos eestlastega üheksa ettevõttega. Lisaks Taxifyle leiab finalistide seas vähemalt ühe ükssarviku ehk tehnoloogiaettevõtte, kelle turuväärtus ületab ühe miljardi piiri.
Selleks on 1999. aastal asutatud Prantsusmaa finalist OVH, mis sai ükssarvikuks 2017. aastal ning on viimase 18 kuuga kaks korda suuremaks kasvanud. Nii avalikke kui privaatseid pilveteenuseid pakkuv ettevõte annab täna tööd 2500 inimesele ning tegutseb 18 riigis ja viiel kontinendil.
Tehnoloogiaettevõte on ka Soome finalist Nocart, mis pakub elektriteenuseid arengumaades, Norra finalist Zalaris, mis pakub paberivaba personalitarkvara (raamatupidamisteenused, palgaarvestus, värbamisteenused), Slovakkia finalist IBL, mis pakub ilmaennustustarkvara ning Šveitsi finalist Webrepublic, mis pakub alates 2009. aastast põhjalikul andmeanalüüsil põhinevaid digiturundusteenuseid.