Suurautotootja Daimler ostab üle saja miljoniga osaluse eestlaste sõidujagamisteenuses Taxify (7)

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Martin Villig (vasakul) ja Markus Villig (Taxify OÜ).
Martin Villig (vasakul) ja Markus Villig (Taxify OÜ). Foto: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Eestlaste sõidujagamisteenus Taxify kaasas 175 miljonit dollarit, juhtinvestoriks oli Saksamaa autotootja Daimler. Tehinguga kasvas Taxify väärtus miljardi dollarini.

Investeerimisringis osales ka Taxify strateegiline partner Hiina sõidujagamisettevõte Didi. Uute investoritena lisandusid Euroopa kasvuettevõtetele keskendunud riskikapitali fond Korelya Capital, Eesti riskikapitalifond United Angels ja TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus. Taxify juhatusse hakkab kuuluma ka Daimleri esindaja, teatas Taxify.

Taxify kaasasutaja ja tegevjuhi Markus Villigi sõnul suunab ettevõte investeeringu tehnoloogilistesse arendustesse ning laienemisse eeskätt Euroopa ja Aafrika turgudel. «Meie suurim väljakutse on parima tiimi kasvatamine. Soovime aasta lõpuks kasvatada meeskonda 300 inimese võrra, väga suur rõhk on inseneridel ja andmeteadlastel,» ütles ta.

«Daimleri mobiilsete teenuste kasutajaid on täna üle maailma 22 miljonit, seda nii sõidujagamise kui kombineeritud transpordi valdkonnas. Taxify täiendab kiiresti kasvava ja globaalse ambitsiooniga sõidujagamisplatvormina suurepäraselt meie olemasolevat ja kasvavat mobiilsusteenuste partnerite võrgustikku,» ütles Daimleri mobiilsete ja finantsteenuste juht Jörg Lamparter.

Taxify asutas 2013. aastal toona 19-aastane Markus Villig. Forbes on paigutanud Markus Villigi Euroopa kolmekümne väljapaistvama alla 30-aastase juhi hulka. Samuti paigutas Nordic Business Report äsja Markus Villigi mõjukaimate Põhja-Euroopa noorte ettevõtjate pingerivis teisele kohale. Tänavu pälvisid Markus ja Martin Villig Eesti aasta ettevõtja auhinna maailma juhtivalt ärikonsultatsioonide ettevõttelt Ernst & Young.

Daimler AG on kasvanud välja ettevõttest Benz & Cie, mis asutati 1883. aastal Karl Benzi poolt. Karl Benz on tuntud kui maailma esimese sõiduauto leiutaja. Benz & Cie liitus 1926. aastal Gottlieb Daimleri ja Wilhelm Maybachi asutatud ettevõttega Daimler Motoren Gesellschaft. Täna kannab ettevõte nime Daimler AG ning on üks maailma suurimaid autotootjaid. 

Daimlerile kuulub juba sõidujagamisäpp MyTaxi, mis on kasutatavaim lahendus Saksamaal ja tegutseb näiteks Suurbritannias, Iirimaal ja Hispaanias. Lisaks on tal osalus Prantsusmaa sõidujagamisäpis Chauffeur-privé ja Lähis-Ida äpis Careem.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles