R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ametiühingud alustavad tööandjatega kõnelusi tuleva aasta alampalgast

BNS
Facebook
Comments
Palk
Palk Foto: Stanislav Moshkov

Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit alustavad juunis läbirääkimisi, et allkirjastada septembri lõpuks kokkulepe riiklike tunni- ja kuupalga miinimummäärade osas 2019. aastaks.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul lepiti eelmisel aastal kokku, et pooled alustavad läbirääkimisi pärast Eesti Panga järgmise aasta majandusprognoosi avalikustamist juunikuus, teatasid ametiühingud.

«Varajane avalikustamine tuleneb tööandjatega kokku lepitud kollektiivlepingute laiendamise heast tavast, et huvitatud isikud saaksid kaasarääkimise soovi korral läbi rääkivate organisatsioonidega liituda,» sõnas Peterson.

Eelmisel sügisel sõlmitud 2018. aasta töötasu alamäära kokkuleppega sätestasid tööandjad ja ametiühingud, et 2019. aasta töötasu alamäär tuletatakse Eesti Panga prognoositavast tööviljakuse kahekordsest kasvust, kuid see ei või olla suurem kui kahekordne prognoositav reaalne majanduskasv ega väiksem kui 40 protsenti prognoositavast keskmisest palgast.

«Dialoog on meie töö normaalne osa. Saame kokku ja räägime,» ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles