Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Töötukassa võtab 11 miljoniga sihikule töötud, kes ei räägi eesti keelt

Foto on illustratiivne. FOTO: Craig Robinson / PantherMedia / Craig Robinson

Töötukassa tellib järgmisel neljal aastal Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal ligi 11 miljoni euro eest eesti keele õpet. Koolituse eesmärk on tööd otsivate inimeste eesti keele oskuse arendamine ning eesti keele tasemeeksamiks ettevalmistamine.

Eesti keele koolituse partnerite leidmiseks kuulutas töötukassa välja riigihanke «Eesti keele koolitus vene keele baasil», mille eeldatav maksumus on ligi 11 miljonit eurot. Selle summa eest saavad  järgmisel neljal aastal eesti keele koolitust üle 6000 inimese.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on see mahukaim eesti keele koolituse hange, mis Eestis on tehtud. «Sellest investeeringust saavad kasu tuhanded riigikeelt õppivad inimesed, aga kindlasti ka kogu tööturg,» lisas Paavel.

Töötukassa toel saavad eesti keelt õppida lisaks tööd otsivatele inimestele ka töötavad inimesed, töötust ennetava «Tööta ja õpi!» programmi kaudu.

Töötust ennetavad teenused on mõeldud neile töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste tegemisel.

Tagasi üles
Back