T, 27.09.2022

EVR Cargo taastub kehvast aastast

PM Majandus
EVR Cargo taastub kehvast aastast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EVR Cargo veerem Valga raudteejaamas.
EVR Cargo veerem Valga raudteejaamas. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kui möödunud aastal kujunes raudteefirma EVR Cargo kahjumiks üle miljonit euro, siis selle aasta esimese nelja kuu puhaskasum on ligi kaks miljonit eurot.

Kontserni 2017. majandusaasta kulumieelseks ärikasumiks (EBITDA) kujunes 5,5 miljonit eurot ning kahjumiks ligemale 1,1 miljonit eurot, mis on umbes miljon eurot väiksem kahjum, kui prognoositud. 2018. aasta esimese nelja kuu puhaskasum on ligi kaks miljonit eurot, teatas EVR Cargo.

Majandusaastaks 2017 prognoositi kahjumit rohkem kui kaks miljonit. Kaubamahu langus Lätis ja Venemaa eksportkauba osaline Soome suunamine surusid kaubaveo tulud langusesse. Kütuse aktsiisi tõus veebruaris 2017 ning palgasurve suurendas omakorda kulusid.

«Olime väga suure surve all, kuid aasta lõppes prognoositust oluliselt väiksema kahjumiga. Tugev areng meie kolmel ärisuunal – kaubavedu, vagunite rent ning veeremi remont – on hoidnud ettevõtet novembrist alates jooksvalt kasumis. Kaubavedude maht on eelmise aasta teisest poolest tänu uutele kaupadele ja konteinervedudele stabiilselt tõusnud. Alustasime Eesti-siseste vedudega, oleme suurklientidele vedanud juba üle 15 000 tonni killustikku ning testime Tartu-Muuga-Tartu konteinerrongi, mille vastu on suur klientide huvi,» ütles EVR Cargo juhatuse esimees Raul Toomsalu.

Olulised kaubagrupid 2017. aastal olid sarnaselt eelnevaga Eestit transiidina läbivad väetised, mineraalsed kütused ning Eesti enda toodang põlevkivi. Eesti raudteedel veetud kaubaveo maht 2017. aastal jäi sarnaseks võrreldes 2016. aastaga.

Vagunite renditurul jätkus 2017. aastal nõudluse kasv. Kontsernil oli majandusaasta lõpus rendile antud ligi 1500 vagunit, mis on võrreldes 2016. aastaga 71-protsendiline kasv. «Vagunite rendiäri fookusesse tõstmine on olnud õigustatud samm ja läinud igati plaanipäraselt, nõudluse kasvu prognoosime ka tänavu,» ütles Raul Toomsalu.

Märksõnad
Tagasi üles