Praegu on noormees oma valikuga aga rahul ning ka uues koolis paistab Reinkubjas silma aktiivsusega: viimati tegeles ta sõjakooli 99. aastapäeva patrullvõistluse korraldamise ja juhtimisega. «See mure on küll, et ma ei või liiga palju korraldada, peab teistele ka võimalusi andma,» rääkis Reinkubjas.
Seda, mida ta pärast kooli peale hakkab, ei ole nüüd esimest aastat sõjakoolis õppiv noormees veel otsustanud – enda sõnul on ta mõelnud nii suurtüki eriala kui sideeriala peale, kuid ta ei karda mõelda ka suuremalt.
«Ma olen mõelnud isegi, et pannes kokku füüsika ja sõjanduse, võiks ühel hetkel minna võib-olla astronaudiks. Paljud astronaudid on endised sõjaväelased, sest nad on kõrge stressitaluvusega, võimelised individuaalselt töötama, füüsiliselt võimekad – neil on kõik sellised oskused, mida on vaja ka kosmoses ekstreemsetes tingimustes,» loetles Reinkubjas, lisades, et see on mõte, mida ta on mõelnud, aga kunagi valjult välja öelnud pole.
Samuti tunnistas ta, et ega see kõige realistlikum plaan pole. «Kui me räägime Euroopa Kosmoseagentuuri mõistes, siis Eesti ei panusta praegu mehitatud kosmoselendudesse, seetõttu ma olen aru saanud, et eestlasest astronauti ei saagi tulla, aga võib-olla ma saan valesti aru millestki,» lausus sõjakooli õppur.
«Ma ei mõtle sellele iga päev, see on lihtsalt üks suur utoopiline idee, mis mul on olemas. Ma ei saa öelda, et mul oleks mingi tegevusplaan: kümme sammu astronaudiks saamisel, vaid lihtsalt idee, mis tekkis,» selgitas ta.