L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuidas hakkavad uued biokütuse nõuded mõjutama muruniitmist?

Tarbija24
Facebook
Comments 4
Muruniiduk.
Muruniiduk. Foto: Pexels / CC0 Licence

Neste Eesti hulgimüügijuhi Urmas Kuuse sõnul võivad tarbijad sel aastal muruniidukit tankida nii bensiiniga 95 kui ka 98. Harjumusi tuleb muuta järgmisel aastal, kui biokütuse nõuded muutuvad rangemaks.

«Tarbijad, kes seni on oma muruniidukisse tankinud bensiini 95, võivad sel aastal sama kütust edasi kasutada,» sõnas Kuuse ja lisas, et maikuus kehtima hakanud biokütuse nõuded bensiinile ei ole palju karmimad kui eelnevatel aastatel. «Ka ei ole täna kehtivad biokütuse nõuded rangemad kui aiatehnika seadmete tootjate nõuded,» ütles Urmas Kuuse.

Küll aga tuleb järgmisel aastal nii muruniidukitesse kui ka muudesse bensiinimootoriga aiatehnika seadmetesse hakata tankima bensiini 98. «Olukorra tingib järkjärguline biokütuse kasutusmahtude suurendamine: täna on Eestis kohustuslik tarbimisse suunatud biokütuste osakaal 3,1 protsenti, alates 1. jaanuarist 2019 hakkab kehtima mootoribensiinile 95 6,4-protsendiline biokütuse nõue ning 2020. aastast peab biokütuste osakaal olema vähemalt kümme protsenti,» lisas Kuuse.

Autokütuse kasutamine muruniidukites ning teistes aiatehnika seadmetes on laialt levinud. Siiski soovitab Kuuse silmas pidada, et kütust ei oleks koduses kanistris hoitud rohkem kui 30 päeva, sest kütuse kokkupuude õhuga paratamatult mõjutab kütuse kvaliteeti.

Alternatiivina soovitab Kuuse kasutada väikemootorikütust ehk alküülbensiini, mis on nii mootorile kui ka kasutajale endale kõige kindlam ja ohutum valik – see suitseb vähem ja säilib kauem.

Kahtluse korral tasub alati järele vaadata kasutusjuhendist või küsida nõu seadme müünud ja hooldavalt ettevõttelt. «Reeglina tootjad kirjutavad kasutusjuhenditesse, millise madalaima oktaanarvuga bensiini seadmetes on lubatud kasutada,» lisab Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles