E, 4.12.2023

Ryanairile minev Vormel-1 ässa Niki Lauda lennufirma katkestab lennukite puuduse tõttu liine

Rait Piir
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Niki Lauda poseerib Laudamotioni lennuki ees.
Niki Lauda poseerib Laudamotioni lennuki ees. Foto: ROLF VENNENBERND/AFP

Endise Vormel-1 tšempioni Niki Lauda lennufirma LaudaMotion (varem Niki Luftfahrt GmbH), kus enamusosaluse saab endale peatselt Ryanair, pidi oma suvisest graafikust eemaldama kuus Zürichi liini, sest lennukeid lihtsalt ei jätku.

Austria lennufirma katkestatud liinid oleks lennanud suvehooajal Zürichist Mallorcale, Eivissale, Kanaari saartele ja Kreekasse. Ettevõte vabandas avalikult oma klientide ees. Broneeringud teinud kliendid jäävad oma lennust ilma, kuid saavad raha tagasi, vahendab Reuters.

Ettevõtte sõnul ei õnnestunud neil saada kokkulepitud ajaks kolmandast osapoolest tarnja käest Airbus lennukeid. Lennukite puudus ei mõjuta õnneks siiski LaudaMotioni teisi lende, mis väljuvad Baselist, Saksamaalt ja Austriast.

Iiri lennundushiiglane Ryanair lubas märtsis omastada 24,9 protsenti ettevõtte osalusest, mis hilisema võimude poolse loa saamise korral tõstetakse 75 protsendi peale. Niki Lauda hakkab lennufirma juhatuse esimeheks ja Ryanair liisib LaudaMotionile kuus lennukit koos meeskondadega.

Ryanairi sõnul maksab 75 protsendilise osaluse hankimine neile vähem, kui 50 miljonit eurot, kuid ettevõte paneb lennufirmasse esimesel aastal tegevuskulude katmiseks sisse 50 miljonit eurot, seda muidugi juhul, kui EL tehingu heaks kiidab.

Nii Lauda kui Ryanair jätavad alles LaudaMotioni senised juhtivtöötajad. Kui lennufirmal õnnestub omale soetada plaanitavad 30 Airbus A320 reisilennukit, siis loodetakse ettevõtte kolmandal tegevusaastal kasumisse jääda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles