Registreeritud töötuse määr oli aprillis kõrgeim Ida-Virumaal (9,8 protsenti) ja madalaim Harjumaal (3,6 protsenti). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid aprilli lõpus lihttöölised (22 protsenti), oskustöötajad ja käsitöölised (18 protsenti) ning teenindus- ja müügitöötajad (17 protsenti), teatas töötukassa.
Aprillis lisandus töötukassale vahendamiseks 6 248 uut tööpakkumist (nendest 66 protsenti läbi e-töötukassa), mida oli 32% rohkem kui märtsis ning viis protsenti rohkem võrreldes aastataguse ajaga. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 10 921. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid teenindus- ja müügitöötajatele (25 protsenti), lihttöölistele (24 protsenti) ning oskustöötajatele ja käsitöölistele (17 protsenti) pakutavad töökohad.
Aprillikuus asus töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 4 538 inimest (sealhulgas 957 vähenenud töövõimega inimest). Töötukassa teenustest osaleti aprillis enim tööturukoolitustel, karjäärinõustamisel ja tööalase rehabilitatsiooni teenusel.
Aprillis esitati töötukassale 4 048 töövõime hindamise taotlust, mida oli üks protsent rohkem kui märtsis. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga esitati töövõime hindamise taotlusi aprillis 12 protsenti vähem. Töövõime hindamisotsuseid tehti aprillis 4 192. Neist üle poole juhtudel (57 protsenti) määrati inimesele osaline töövõime, 31 protsendile määrati puuduv töövõime, töövõime vähenemist ei tuvastatud 11 protsendil juhtudest ning ühel protsendil juhtudest jäi taotlus menetlemata, hindamata.