Tema juhitav tehas oli Eestis üks esimesi, mis aasta tagasi mitte ei ostnud vaid rentis kogu uue tootmisliini. Tegemist on ligi 30 meetrit pika robotseadme ehk nn SMT (surface-mount technology) tootmisliiniga, paigaldab elektroonikakomponente trükkplaatide peale.
Liini ühest otsast lähevad sisse n-ö tühjad rohelised trükkplaadid ja vajalikud elektroonikakomponendid ning teisest otsast tulevad välja vastavalt kliendi projektile monteeritud elektroonikaplaadid, mis ühe või teise seadme sisse lähevad.
Miks otsustas ettevõte seadmed rentida, aga mitte osta? «Eesti elektroonikatootjate edu võtmeks kujunenud kiire kohanemisoskus,» selgitas Pukk. Et uued võtted edukalt tööle hakkaksid ja uusi ideid oleks lihtsam ellu viia, peab ettevõtte olema Pukki sõnul valmis kohanema kiirelt uute oludega.
Eesti elektroonikatööstusel tuleb Puki sõnul lähiaastatel arvestada sellega, et maailmaturul kasvab nõudluse erinevate toodete kiire valmistamise järele ja seega tuleb valmis olla selleks, et oma tootmisliinid tuleb muuta ka kiirelt sobivate lahenduste väljapakkumiseks.
«Rendi-põhimõttel tootmisliinid on meie tööstussektori muutusi arvestades üha suuremat rolli täitmas, kuna nende peamine eelis on võimalus liinile erinevaid seadmeid juurde rentida ja kohandada seeläbi tootmist vastavalt konkreetsetele projektidele või klientide soovidele,» selgitas Pukk.
Ta lisas, et kui varem võis juhtuda, et ettevõte peab mitmest paari kuu pikkusest lühiprojektist keerulise seadistuse või uue seadme soetamise tõttu ära ütlema, siis nüüd on ühelt projektilt teisele üleminek oluliselt kiirem ja mugavam, sest rendi-põhimõttel toimiva tootmisliini erinevaid osasid saab lihtsasti teiste vastu välja vahetada ja täiendada masinat vastavalt vajadusele.