«Erinevalt kolmapäevasest seisust tutvustas Eesti Energia tõesti valitsuskabineti nõupidamisel eile oma tulevikuplaane,» kinnitas Postimehele valitsuse meedianõunik Kateriin Pajumägi. Küll aga märkis ta, et kuna Eesti Energia on börsiettevõte, pole võimalik selle arutelu sisu edasi anda.
Üsna samasisulise vastuse andis ka rahandusminister Toomas Tõniste, kelle valitsualasse Eesti Energia riigiettevõttena kuulub. «Kuna Eesti Energia näol on tegemist börsiettevõttega, siis börsireeglitest tulenevalt ei ole võimalik arutelude sisu täpsemalt avada. Kindlasti teavitab ettevõte avalikkust oma sammudest,» ütles minister oma pressiosakonna vahendusel.
Postimees kirjutas eile, et jaanuarist alguse saanud ja valdavalt norrakatest investoritele kuuluva Eesti suurima tuulenergia tootja Nelja Energia ostuprotsessis on üks väga aktiivne huviline ka Eesti suurim elektritootja ja riigifirma Eesti Energia.
Kuivõrd ettevõtte ostust huvitatud investorid peavad oma siduspakkumised esitama tänaseks, 20. aprilliks, ei olnud veel eilse seisuga kindel, kas Eesti Energial on selleks ka valitsuse nõusolek olemas, kuivõrd asjatundjate sõnul oleks tegu poolemiljardilise tehinguga.
Tegemist oleks tehinguga, mis on võrreldav teise Auvere elektrijaama ehitamisega, kuhu 2017. aasta lõpu seisuga on läinud 568 miljonit eurot.
Postimehe andmetel tahavad tuuleenergia tootjaga tehinguni jõuda koguni viis ettevõtet. Nende hulgas on kolm strateegilist investorit ja kaks fondi.
Strateegiliste investoritena on peale Eesti Energia tuuleenergia tootjast huvitatud ka soomlaste Fortum ning Leedu riigi omandusse kuuluv Lietuvos energija. Täienenud info kohaselt on pakkumiste esitamiseks aega täna õhtul kella 19ni.