Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel

Imavere saeveski tõmbab tootmisele pidurit

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi
Copy
Möödunud aasta juulis külastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Imavere Saeveskit ja kuulis töötaja Eve Ojalt (vasakul), et tööd jätkub. Selle üle rõõmustavad Imavere Saeveski juht Marek Moorits, riigikogu liige Kaia Iva ja Imavere vallavolikogu aseesimees Ants Välimäe. Nüüd on olukord saetööstuses muutunud ja tootmine veereb allamäge.
Möödunud aasta juulis külastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Imavere Saeveskit ja kuulis töötaja Eve Ojalt (vasakul), et tööd jätkub. Selle üle rõõmustavad Imavere Saeveski juht Marek Moorits, riigikogu liige Kaia Iva ja Imavere vallavolikogu aseesimees Ants Välimäe. Nüüd on olukord saetööstuses muutunud ja tootmine veereb allamäge. Foto: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Imavere Saeveski on vähendanud tootmismahtu veerandi jagu, kuid ettevõtte juhi Marek Mooritsa kinnitust mööda 290 töötajast lähiajal kedagi koondamine ei oota.


Marek Moorits ütles eile

Järva Teatajale

, et saeveski on tootmist vähendanud 20-25 protsenti ja enne 2009. aasta lõppu või 2010. aastat ta tootmise kasvu endisele tasemele ei ennusta.

Moorits tunnistas, et turu käitumist on praegu raske ette näha. Kuigi Imavere Saeveski ekspordib toodangut peamiselt Euroopa Liidu maadesse ja Jaapanisse, sõltub ettevõte käekäik suuresti ka USA majandusest.

Moorist selgitas, et sügisel on saeveskeid alati kimbutanud palgipõud, kuid praegu on suurem mure, et napib toodangu ostjaid.

Stora Enso kontserni kuuluvas Imavere Saeveskis töötab 290 inimest ja Mooritsa väitel pole neist keegi koondamisteadet saanud ja ettevõttel pole praegu kavas seda ka teha.

Moorits märkis, et Eestis on mitu saeveskit juba töö lõpetanud, mistõttu peab ka Imavere Saeveski muutuma, kui tahab ellu jääda. «Peame olema paindlikud,» lisas ta.

Paide naabruses Reopalu külas puitkonstruktsioone tootva ettevõtte Rebruk tegevjuht Peeter Lodi ütles, et majandussurutis annab tunda, kuid otseseid tagasilööke veel pole. «Küllap tuleb tagasilöök meile väikese viivitusega,» sõnas ta.

Kui palju tuleb Rebrukil tootmist koomale tõmmata, on Lodi ütlust mööda raske öelda, kuid ettevõte on valmis, et kolmandik tellimusi kukub ära. Rebruki toodangust kaks kolmandikku läheb ekspordiks ja kolmandik jääb Eestisse.

Tagasi üles