T, 5.12.2023

Üllatav trend: Jaapani kontorites maandavad stressi lehmad ja sead

Heelia Sillamaa
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
lehmad
lehmad Foto: Sergej Razvodovskij/PantherMedia / Sergej Razvodovskij

Jaapanis levib trend, kus lisaks kassidele ja koertele tuuakse ka farmi loomi kontori ruumidesse töötajate stressi maandama.  

Jaapani suurfirma Pasona kontris jalutavad teiste seas ringi ka lehmad, sead, kitsed ning isegi flamingod, vahendab CNN. Tegemist pole sealjuures aga sugugi mitte arusaamatusega - ettevõtte tegevjuht Yasuyuki Nambu on sellise olukorraga väga rahul ning selgitas, et loomad toodi kontorisse selleks, et pöörata tähelepanu farmiloomade kehvadele tingimustele ning maandada töötajate stressi. «Kui ma näen neid palliga mängimas, tahaks ma neid kallistama minna,» kirjeldas ettevõtte juht emotsioone, mis kontori loomad temas tekitavad.

Jaapanis levivat trendi toetavad ka erinevad uuringud, mille kohaselt aitavad töökohas viibivad loomad lisaks stressi maandamisele muuta töötajaid ka üleüldiselt rahulolevamaks.

«Mõned inimesed veedavad tööl rohkem aega kui kodus, miks mitte muuta see siis stressivaesemaks ja lõbusamaks?» sõnas Nambu.

Pasona pole ainuke Jaapani ettevõte, kus loomad ringi jalutavad, küll aga paistab teiste seast silma ettevõte DMM.com, kes kulutas kümme miljonit dollarit innovaatiliste kontoriruumide rajamiseks, mis näeb välja kui džungel. «Me tahtsime luua midagi sellist, mida kuskil mujal ei eksisteeri,» rääkis ettevõtte loominguline juht Takumi Nomoto.

Lisaks suurele hulgale elustaimedele projekteeritakse kontori seintele interaktiivseid loomade kujutisi. Kuigi sellega soovitakse muljet avaldada ka klientidele, loodab ettevõte eriliste loomakujutistega tõsta oma töötajate kreatiivsust.

Vaata videot Jaapani loomadega kontoritest siit.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles