Kuigi sellised uusaastalubadused nagu kaotada kaalu, kulutada vähem raha, teenida rohkem raha, loobuda suitsetamisest või alkoholist, muuta oma harjumusi tervislikumaks, lugeda rohkem raamatuid või hakata tegelema mõne uue hobiga, on väga populaarsed, on paratamatu tõsiasi, et need ei tööta, kirjutab koolitaja ja ettevõtja Viivika Vahi Inspiratsiooni Instituudi blogis.
Tervelt 30 protsenti loobub oma lubadustest juba peale esimest nädalat. Vahi tunnistab, et on ka ise kogenud mitmeid kordi olukorda, kus 31. detsembril otsustanud, et algaval aastal muudab oma harjumusi, aga jaanuari teise nädala alguseks on temagi üks nendest paljudest, kes jätkab ikka vana sissetallatud rada.
«Asi muutus siis, kui hakkasin oma eesmärkidele rohkem pühenduma ning uurisin, mida on vaja lisaks järjepidevusele selleks, et eesmärke saavutada,» sõnab koolitaja ja ettevõtja.
Nii loetlebki Vahi kuus olulist sammu, mis on teda isiklikult aidanud eesmärkide seadmisel ja nende saavutamisel.
«Kirja panemine muudab need selgeks ning selgus ja piiritletus on üks olulisemaid eduvõtmeid. Muide, eesmärkide kirjapanek suurendab võimalust nende täitumiseks tervelt 42 protsenti,» ütleb Vahi.
2. Defineeri oma eesmärk - ehk miks sa asju teed?
See aitab sul selgusele jõuda, kas eesmärk on ikka vajalik. «Mõtle välja, miks on sul vaja seda eesmärki täita või mis ajendas Sind seda soovi taga ajama. Vahel juhtub, et meil on unistusi, mis on ajendatud millestki, mis tegelikkuses ei olegi meile väga olulised,» märgib koolitaja.