L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuring: Eesti inimestele meeldib kinos käia ja pakke saada

Maria Joost
, reporter
Facebook
Comments
Uuring leidis, et parimat teenindustkogemust pakuvad kinod.
Uuring leidis, et parimat teenindustkogemust pakuvad kinod. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Kantar Emori soovitusindeksi NPS tänavune võrdlusuuring kinnitab, et parimaid teeninduskogemusi saavad Eesti elanikud kinokülastustest ning pakkide saamisest ning saatmisest, pigem keskpärane või isegi halb mulje jääb kontaktidest suurte taristuettevõtete ja jäätmeveofirmadega.

Kinode, pakifirmade, tanklate ja laevandusettevõtete soovitusindeksid on kõige kõrgemad, selgus märtsis Kantar Emori mahukast, 56 ettevõtet hõlmanud soovitusindeksi ehk Net Promoter Score võrdlusuuringust.

Uuring hõlmas 2220 Eesti elanikku vanuses 15–74, kes hindasid oma teeninduskogemusi viimaste reaalsete kokkupuudete põhjal – näiteks vahetu kontakt ettevõtte esinduses, kontoris, kaupluses, aga ka suhtlus telefoni või e-posti teel. Kantar Emori kliendikogemuse ekspert Lele Aagi sõnul mõõtis nende ettevõte 12 erinevast tegevusvaldkonnast 56 suurema teenusepakkuja soovitusindekseid ja reastasid selle alusel ettevõtted. «Kaardistasime ettevõtteid järgmistest valdkondadest: igapäevakaubandus, apteegid, tanklad, telekommunikatsioon, pangandus, kindlustus, kinod, taristu, ehituskauplused, jäätmevedu, pakiteenus ja laevareisid,» märkis Aak.

Kuigi ettevõtete pingerea esiviisiku omavahelised positsioonid on osaliselt muutunud, on viis esimest jäänud võrreldes eelmise aastaga samaks, lausus Aak. «Sarnaselt eelmise aastaga on esiviisikus haaranud neli kohta kinod: Artis, Apollo Kino, Kosmos IMAX ja Forum Cinemas. Kinod juhivad ka valdkondade koondedetabelit. Nende vahel hoiab tugevat positsiooni pakiveoteenuseid pakkuv Itella Smartpost; esikümnesse mahub ka konkurent Omniva. Üllatusena ei tule ka stabiilselt läbi aastate häid ja soovitusväärseid kogemusi pakkuvate tanklate kõrge indeks eesotsas Circle K ja Nestega.» Nagu märgitud, asuvad pingereas kõrgetel kohtadel ka laevafirmad, aga esimesse kolmandikku mahuvad ka apteegid – nii Südameapteek, Ülikooli Apteek kui Apotheka.

Sellal kui kinod, pakiteenused ja kütuse- ning laevafirmad asuvad ühtlaselt tugeval positsioonil, on hinnangud panganduses ja telekommunikatsiooni vallas pakutavale teenindusele ettevõtete lõikes väga erinevad. Pigem keskpärane või isegi halb mulje jääb kontaktidest suurte taristuettevõtete ja jäätmeveofirmadega. «Tõenäoliselt on kontaktid selliste ettevõtetega ajendatud pigem mingist probleemist ning seega on negatiivsem meelestatus kogu protsessi juba «sisse kirjutatud»,» sõnas Aak.

Võrreldes eelmise aastaga tuleb ka tunnistada, et inimesed on tänavu oma hinnangutes oluliselt kriitilisemad – ettevõtete keskmine soovitusindeks kahanes kõigis kaardistatud sektorites ning NPS-skoori suutsid parandada vaid mõned üksikud ettevõtted.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles