Teisena toob koolitaja välja tegevuste edasilükkamise.
«Öeldakse küll, et tark ei torma, aga kui kohustuste edasilükkamine hakkab pärssima meie edu, siis tuleb sellest tegelasest vabaneda. Reeglina ei toimu iseenesest midagi ning tegemata tegevustel on kombeks kuhjuda. Need omakorda hoiavad meid rahutuna ning ei lase täielikult lõõgastuda,» kirjeldab Vahi.
Koolitaja sõnul ei tulegi kunagi õiget aega mingi tegevuse alustamiseks, mistõttu soovitab ta alustada sealt, kus ollakse. «Uskuge mind, pole parimat aega, kui nüüd. Alustage sealt, kus hetkel olete nende vahenditega, mis Teil parasjagu on. Tegutsemise käigus annab elu teile edasipidi uued vahendid,» leiab Vahi.
Kolmandaks ebaedu põhjuseks on tema hinnangul elueesmärgi puudumine.
«Jah, nii on. Kui olete jätnud elueesmärgi määratlemata, siis kobategi pimeduses. Kuidas ongi võimalik teha õigeid valikuid ja otsuseid, kui puudub siht? Sellisel juhul olete nagu reisijad, kellel pole aimugi, kuhu tee teid viib. Jääb vaid üle usaldada juhti ning olla lihtsalt kaasreisija. Saate loota heale õnnele ja, et sihtkohaga veaks. Õnn võibki naeratada, aga ka see ei tähenda veel, et te selle ära tunnete või seda hoida oskate,» kirjeldab ta.
Siin ei aita Vahi sõnul midagi muud, kui iseendale selgeks, mis see elueesmärk siis on. «Võtke lihtsalt kirjutusvahend ja paber ning kirjeldage oma ideaalelu. Milline on sellisel juhul teie staatus, kellega ja millega soovite end ümbritseda, mida omada, kuidas elada, millega tegeleda, mida endast järeltulevatele põlvedele alles jätta jms,» ütleb koolitaja.