Eestlastele jagatakse tasuta krüptoraha

Krüptoraha kaevandamise farm Quebecis Kanadas. Foto on illustreeriv. FOTO: CHRISTINNE MUSCHI/REUTERS

Kõigil Eesti ID-kaardi omanikel ja e-residentidel, kellel on aktiveeritud ametlik @eesti.ee aadress on võimalik taotlelda endale tasuta kümne USA dollari väärtuses krüptoraha Byteball.

«Byteball on üks väheseid uuemaid krüptorahasid, mis töötab ilma plokiahelata,» kirjutas krüptoraha ekspert Asse Sauga Eesti krüptoraha liidu koduleheküljel, lisades, et uut krüptoraha luues tekib alati küsimus, kuidas see raha jõuaks võimalikult paljude kasutajateni, tagades hajutatud ja võrdse jagunemise avalikul turul.

«Plokiaheate puhul on selleks jaotamise viisiks just kaevandamine, mille käigus emiteeritakse uued ühikud krüptoraha kaevandajatele, kust kaudu nad siis avalikule turule jõuavad,» selgitas krüptoekspert.

Kuna Byteballil puudub kaevandamine, kasutatakse muid viise raha turule jaotamiseks, millest üks on Sauga sõnul tugevalt verifitseeritud e-posti aadresside kaudu raha turule jaotamine. «Kõigil eestlastel on võimalus olla siin esirinnas. Tänu meie ID-kaardi infrastruktuurile,» lausus Sauga, selgitades, et Eesti riik on ainsana maailmas väljastanud ametlikud unikaalsed e-posti aadressid (kujul eesnimi.perenimi@eesti.ee) kõigile ID-kaardi ja e-residendi kaardi omanikele.  

Loe lähemalt Eesti krüptoraha liidu blogist. 

Tagasi üles
Back