Olympic OEG ülevõtjatel on soovitud aktsiad käes

Olympic Casino Tallinnas. FOTO: Olympic Entertainment Group

Erakapitalifond Novalpina Capital teatas eelmisel esmaspäeval, et kavatseb teha kasiinokompanii Olympic EG aktsionäridele kõikide aktsiate ülevõtmispakkumise hinnaga 1,9 eurot väärtpaber.

Selleks moodustas fond kohaliku äriühingu Odyssey Europe, kes on juba sõlminud eelneva kokkuleppe Olympicu asutajate Armin Karu ja Jaan Korpusoviga neile kuuluvate aktsiate ostuks. Odyssey Europe on juba sõlminud ka lepingu Olympic EG-ga, milles on muuhulgas käsitletud Olympicu aktsiate noteerimise lõpetamise Tallinna börsil eeldusel, et Olympicu aktsiate üldkoosolek võtab vastu sellise otsuse. Otsuse vastuvõtuks on vaja lihthäälteenamust ehk 51 protsenti aktsionäride häältest.

Seejärel kavatseb Odyssey Europe ühineda Olympic EG-ga, eeldusel, et Olympicu aktsionärid kiidab selle otsuse kahe kolmandiku häälteenamusega heaks. Karul ja Korpusovil on kahepeale kokku 64 protsenti Olympicu aktsiates, mis tähendab, et viimase otsuse jaoks oli neil vaja veel kaks protsenti Olympicu aktsiatest.

Nüüd paistab, et vajalikud hääled on koos. Olympic EG aktsiaraamatu andmetel kuulub Odysseus Europele 2,9 miljonit Olympic EG aktsiat ehk 1,9 protsenti aktsiakapitalist. Lisaks on LHV Panga kontol 1,6 miljonit Olympicu aktsiat, mis moodustab 1,06 protsenti kasiinokompanii aktsiatest.

LHV on müüvate suuraktsionäride nõustaja, mis tähendab, et aitab ilmselt kaasa tehingu edukale lõpuleviimisele. Kohe pärast esialgsest müügitehingust teadaandmisel hakkas LHV aktsiaid kokku ostma. Aktsiaraamatu andmetel oli LHV-l 26. märtsis seisuga 2,6 miljonit aktsiat, aga aktsiate arv hakkas järgnevatel päevadel, kui aktsionäride nimekirja ilmus Odyssey Europe, kahanema. Odyssey osalus aga kasvab.

Tagasi üles
Back