P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prantsusmaa elektroonikakontsern avab Tallinnas tehase, kuhu luuakse 300 uut töökohta

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook Twitter
Comments 5
Eolane Lasnamäe uue tehase sarikapidu.
Eolane Lasnamäe uue tehase sarikapidu. Foto: Eolane

Eesti elektroonikatööstus Eolane Tallinn pidas reedel sarikapidu ning teeb ettevalmistusi uue tehasehoone avamiseks, kuhu luuakse lähiaastatel ligi 300 uut töökohta.

Tallinnas Lasnamäel valmivasse uude tehasesse kolib praegu ligi 500 töötajaga Eolane Tallinn tootmise üle aasta lõpuks. Uus tehasehoone lubab eriotstarbelisi kommunikatsiooniseadmeid, LED valgusteid autotööstusele ja muud elektroonikat tootval Prantsusmaa taustaga ettevõttel laiendada tootmist ja suurendada ekspordimahtu, teatas ettevõte. 

«Uus elektroonikatehas sündis praktilisest vajadusest, et auto- ja telekomitööstuse tellimustega sammu pidada,» rõhutas Eolane Tallinn AS-i tegevjuht Antoine Yon. «Meie käive kasvas viimase kolme aastaga enam kui kaks korda, edasi kasvamiseks vajame suuremat tehast ja rohkem inimesi.»

Eolane Tallinn on Prantsuse päritolu Eolane kontserni suurim tütarettevõte, kelle 68 miljoni eurone käive moodustas mullu viiendiku kogu kontserni käibest. Uue elektroonikatehase avamisega kasvab firma tootmispind kolmes etapis ligi 11 000 ruutmeetrini, mis lubab tootmismahtu ja töökohtade arvu oluliselt suurendada.

Eolane kontserni asepresidendi Damien Quillet' kinnitusel tähendab uus Tallinna tehas olulist investeeringut kogu grupi jaoks. «Meil on Eestiga hea kogemus, me usume Eestisse ja Eesti inimestesse,» sõnas Quillet. «See investeering kinnitab, et need pole lihtsalt sõnad, vaid panustame suurelt Eesti tehase kasvupotentsiaalile.»

Eolane Tallinn investeeris viimasel kahel aastal kaasaegsetesse tootmisseadmetesse üle nelja miljoni euro, kõrgtehnoloogiline tootmine nõuab ka oskuslikku tööjõudu. Yoni kinnitusel värbab ettevõte töötajaid rahvusvahelisel tööturul ning panustab kõvasti töötajate arendamisse ja koolitamisse.

«Lihtsat tööd jääb järjest vähemaks, meie vajame eeskätt multioskustega inimesi,» selgitas ta. «Lisaks laienemisvõimalusele loob uus tehas ka töötajatele paremad tingimused ja lubab kaasata meie töösse ka rohkem erivajadustega inimesi. Vähemtähtis pole ka suur energiasääst, mis vähendab meie jalajälge Eesti keskkonnale.»

Eolane Tallinna uue tehase rajab Peterburi teele Capital Mill, tehase esimene etapp valmib lõplikult sügiseks. Esimeses etapis võtab ettevõte kasutusele ligi 6700 ruutmeetrit tootmis-, lao-, kontori- ja olmeruume. 

Facebook Twitter
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles