Eesti Energia ehitab Tasku keskuse katusele päikeseelektrijaama

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tasku Keskus.
Tasku Keskus. Foto: Aive Urberg

Eesti Energia ehitab Tartu Tasku keskuse katusele päikeseelektrijaama, mis hakkab katma kuni neli protsenti keskuse aastasest elektritarbimisest. Päikeseelektrijaama tellis Estiko Energia OÜ. 

Tasku keskuse katusele rajatava 560 päikesepaneelist koosneva päikeseelektrijaama tootmisvõimsus on 131 kilovatti.  Paigaldatav süsteem hakkab katma umbes neli protsenti kogu Tasku keskuse aastasest elektritarbimisest. Hetkel toimuvad vajalikud ettevalmistused päikeseelektrijaama ehituse alustamiseks. Jaam alustab tööd suvel, teatas Eesti Energia.

Tasku keskuses Tartu südalinnas tegutseb ligi 50 kauplust, 10 toidukohta, kinokeskus Cinamon, konverentsi- ja peokeskus Dorpat, meditsiinikeskus ja erinevad bürood.

Eesti Energia pakub kahte võimalust päikeseelektri kasutusele võtmiseks. Esimesel juhul on kliendil võimalik valida täisteenuslahendus, kus Eesti Energia paigaldab ettevõtte hoonele või kinnistule päikeseelektrijaama ning müüb toodetud elektri kliendile tema tarbimise katmiseks.

Esimene sellisel moel ehitatud päikeseelektrijaam asub Järvamaal OÜ Estonia piimafarmi katusel. Täisteenuslahendus sobib nendele äriklientidele, kelle aastane elektritarbimine on üle 500 MWh ning vaba katuse- või maapinda üle 2000 m2.

Teise võimaluse puhul on kliendil võimalik soetada Eesti Energialt päikeseelektrijaam võtmed kätte printsiibil. Sellise mudeli alusel rajatakse ka Tasku keskuse päikeseelektrijaam. Eesti Energia aitab leida sobiva tehnilise lahenduse, hangib sobilikud seadmed, tegeleb lahenduse paigaldamise ja sellele eelneva ettevalmistusega.

Tagasi üles