Maavarad löövad Eesti arengule hoo sisse

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
KAEVANDUS; NARVA, EESTI, 20FEB11.
Aerofoto; Eesti Energia; kaevandus; põlevkuvi; tahke kütus; lahtine karjäär.
th/Foto TOOMAS HUIK/POSTIMEES
KAEVANDUS; NARVA, EESTI, 20FEB11. Aerofoto; Eesti Energia; kaevandus; põlevkuvi; tahke kütus; lahtine karjäär. th/Foto TOOMAS HUIK/POSTIMEES Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Maavarade kasutamist Eesti arengu hoogustamiseks ei maksa karta, kuid seda tuleb teha kaalutletult ja keskkonnaga arvestades, kirjutab Äripäevas Margus Raha Eesti Goeloogiakeskusest.

Eesti majandus naudib hetkel buumiaega, kuid nagu teistes elutsüklites, toimuvad ka siin tõusud ja langused. Statistikaameti järgi on just ehitussektori panus majanduskasvu üks suurimaid, samuti on kasvanud tee-ehituses kasutatava kruusa ja liiva kaevandamine, suurenenud on sisetarbimine.

Raha laekub ka Euroopa Liidust toetustest, mis mõnel aastal on moodustanud isegi 4,9 protsenti SKP-st. Paraku hakkavad need summad alates 2021. aastast järk-järgult vähenema.

Loe lähemalt Äripäevast.

Tagasi üles