Shipitwise leidis aga kiire lahenduse ja juba täna hommikul anti avalikkusele teada, et tegevjuhi kohusetäitjana astus ametisse sellel kohal varmgi olnud juhatuse liige Aleksander Gansen.
Shipitwise’i kaasasutaja ja teise juhatuse liikme Olari Miiteri sõnul oli ettevõtte jaoks endise tegevjuhi Saksingu otsus liikuda Tehnopoli valdkonnajuhiks ootamatu ja kiire, ent startup ettevõtluse eeliseks olevat selle paindlikkus. «Me saame kiirelt otsustada ja ettevõtte jaoks ei jää inimeste liikumisest tingitud uuenduste tõttu elu hetkekski seisma,» sõnas Miiter.
Omavahelistes vestluses on Shipitwise’i juhid samas nüüd mures, et juhtum nende läbirääkimisi mitme suure kliendiga ohtu ei sea.
Küll aga selgus selle juhtumiga seoses veel üks huvitav asjaolu: nimelt töötas Ragmar Saksing küll ettevõtte tegevjuhina, kuid ametlikku töölepingut tal selleks sõlmitud polnudki. Seega polnud tal ka midagi lõpetada, et sõlmida uus tööleping Tehnopoliga.
Mis puutub Tehnopoli, siis otsis ta uut rohetehnoloogia valdkonnajuhti avaliku konkursi kaudu ning sellel kandideeris ka Saksing.
Ettevõtte taustast ka veidi. Logistikalahenduste looja Shipitwise asutasid jaanuaris 2015. aastal kaheksa inimest: Olari Miiter, Ragmar Saksing, Aleksander Gansen, Sander Gansen, Priit Kallas, Anna Medjanskaja, Ako Tulu ja Helen Kokk.
Koos läbiti Garage48 hacathon ning siseneti Startup Wise Guys ärikiirendi programmi. Shipitwise on nomineeritud Garage48 Hackathoni, Startup Wise Guys ärikiirendi, Prototroni rahastu, Traveltech Lab partnerlusprogrammi, Travelporti Kommertsportaali ja mitmete teiste mainekate organisatsioonide poolt. Investeeringuid on läbi rahastusprogrammi Funderbeam kaasatud ligi pool miljonit, kuid oodatud käivet pole saavutatud.