Kusjuures, vaid üks eriala on ALBA ärikoolis veel kallima õppemaksuga (28 500 eurot aastas), ülejäänud - riskijuhtimine, personalijuhtimine, finantsjuhtumine, ärialane juura, jne - jäävad 12 500 euro kanti aastas.
Küll aga kinnitab nii Diamantis ise kui ka tema kursusekaaslased, kellele selline loengujärgne ühine väljaskäik on viimase poole aasta jooksul juba traditsiooniks saanud, et tegemist on parima ärikooliga Kreekas.
Neljatunnised koolipäevad pika tööpäeva järel
Mis aga teeb need konkreetsed tudengid eriliseks, on see, et enamus neist käib veel igapäevaselt tööl. Diamantise kõrval on tema kursusekaaslaste hulgas nii ettevõtte juhte kui ka nelja suurima Kreeka panga (keskpanga, Pireuse panga, Alpha panga ja Eurobank Ergasias) töötajaid.
Erinevalt riigiametnikest Kreekas, kelle tööpäev algab kell seitse hommikul ja on pealelõunal kella kaheks või kolmeks läbi, algab nende tööpäev kell üheksa või kümme hommikul ning lõpeb tavaliselt õhtul kella seitsme või kaheksa ajal. Koolipäevadel, mis on mõned korrad nädalas, saavad nad küll juba kella kuuest õhtul kooli minna ja istuda neli tundi loengutes.
Täpselt sama teeb ka Diamantise 36-aastane naine Barbara, kes päevasel ajal töötab personalispetsialistina mõjukas ravimiettevõttes, kuid omandab selle kõrval teist bakalaureuse kraadi, sel korral psühholoogia alal. «Kui sa näeksid meie korterit, siis seal on ainult raamatud,» naerab Barbara. Sarnaselt oma mehele on temagi varasemalt turundushariduse saanud.
Kui temalt küsida, mismoodi erinevad Kreekas avalikus ja erasektoris töötamine, ütleb Barbara, et need on justkui öö ja päev. «Erasektor on väga agressiivne, inimesed teevad pikki tööpäevi, neile ei maksta väga palju, aga avalikus sektoris nad ei pea väga palju tööd tegema, samas saavad head palka,» kirjeldab ta. Küll aga tõdeb naine, et viimastel aastatel on sealgi hakatud palka vähendama.