Jaanuaris tuli töötuid juurde

Adele Johanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Töötukassa.
Eesti Töötukassa. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Jaanuaris suurenes registreeritud töötute arv võrreldes eelmise kuuga 7 protsendi võrra. Jaanuari lõpus oli töötuna registreeritud 33 270 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 5,2 protsenti. Vähenenud töövõimega inimesi oli nende hulgas 10 037 ehk kolmandik. 

Registreeritud töötute arvu kasv jaanuaris on tavapärane, sest aasta lõpuga lõpevad paljud tähtajalised töölepingud, samuti toob kalendriaasta lõppemine kaasa rohkem koondamisi.

«Registreeritud töötute arvu suurenemist jaanuaris mõjutas sellel aastal mõnevõrra ka haldusreform, sest töötuks registreeris end osa reformiga kaasnenud ümberkorralduste käigus valla-, linna- või maavalitsustes töö kaotanud inimestest. Kokkuvõttes suurenes registreeritud töötute arv jaanuaris võrreldes eelmise kuuga 7 protsenti, kuid samas oli see möödunud aasta jaanuarist väiksem,» märkis Töötukassa analüüsiosakonna juhataja Margit Paulus.

Haldusreformi raames läbi viidud koondamiste tõttu oli jaanuaris tavapärasest enam koondamise korral makstava kindlustushüvitise saajaid. Jaanuaris määrati kindlustushüvitist koondamise korral 1 444 inimesele. Hüvitise saajatest ligi pooled olid seoses haldusreformiga linna-, valla- või maavalitsustest koondatud töötajad. Hüvitist määrati kokku 2,9 miljoni euro väärtuses, sh linna-, valla- ja maavalitsuste endistele töötajatel ligikaudu 1,5 miljoni euro ulatuses.

Registreeritud töötuse määr oli jaanuaris kõrgeim Ida-Virumaal (9,8 protsenti) ja madalaim Harjumaal (3,8 protsenti). Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid jaanuari lõpus lihttöölised (23 protsenti), oskustöötajad ja käsitöölised (18 protsenti) ning teenindus- ja müügitöötajad (17 protsenti).

Töötukassa teenustest osaleti jaanuaris enim tööturukoolitustel, karjäärinõustamisel ja tööalase rehabilitatsiooni teenusel.

Jaanuaris lisandus töötukassale vahendamiseks 4 333 uut tööpakkumist, mida oli 58 protsenti rohkem kui detsembris, kuid võrreldes aastataguse ajaga 4 protsenti vähem. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 7578. Kõige suurema osakaalu vahendatavatest töökohtadest moodustasid teenindus- ja müügi­töötajatele (20 protsenti), oskustöötajatele ja käsitöölistele (20 protsenti) ning seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (18 protsenti) pakutavad töökohad.

Jaanuaris esitati töötukassale 4 228 töövõime hindamise taotlust, mida oli 15 protsenti rohkem kui detsembris. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga esitati töövõime hindamise taotlusi jaanuaris 6 protsenti vähem. Töövõime hindamisotsuseid  tehti jaanuaris 4 888. Neist üle poole juhtudel määrati inimesele osaline töövõime, 32 protsendile määrati puuduv töövõime, töövõime vähenemist ei tuvastatud 12 protsendil juhtudest ning 1 protsendil juhtudest jäi taotlus menetlemata, hindamata.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles