«Ta ütles, et langetab makse, suurendades seeläbi inimeste sissetulekuid. Ka lubas ta, et ei nõustu Euroopa Liidu reformidega, aga ta ikkagi tegi seda,» loetleb Angela. Välismaale mineku plaanist hoolimata loodab neiu siiski, et Kreekal hakkab paremini minema. «Praegu on probleem selles, et siin ei ole piisavalt töökohti, aga ma loodan, et luuakse uusi ettevõtteid ja inimestel on jälle tööd.»
Kõrge usaldus perekonda ja Venemaasse
Ateenas asuv mõttekoda DiaNEOsis viis hiljuti kreeklaste seas läbi suure avaliku arvamuse uuringu, kust ilmnes, et kreeklaste hulgas kasvab Euroopa- ja immigratsioonivastane meelsus. Näiteks pea 60 protsenti kreeklastest usub, et Kreekal läheks paremini väljaspool ELi kui ELis. Põllumeeste seas on see protsent kõrgem, kaheksa talumeest kümnest on selles veendunud.
Ühtlasi usub 60 protsenti kreeklastest, et riik on ka kümne aasta pärast kriisis. 40 protsenti usub, et Kreeka ei ole enam ELis kümne aasta pärast ning 27,6 protsenti kreeklastest usub, et ELi ennast enam kümne aasta pärast ei ole. 61 protsenti kreeklastest on seisukohal, et riik sekkub liiga palju ühiskonna- ja majandusellu.
Kreeklased ei usalda absoluutselt ametiühinguid, poliitilisi erakondi ega pangandussüsteemi. Samas on nende usaldus kõrge politseisse, sõjaväesse ja perekonda. Seejuures pea pool noortest kreeklastest ütleb, et vanematelt saadav taskuraha on nende peamine sissetulekuallikas.
Üsna üllatuslikult tuli välja, et kreeklaste seas valitseb suur Vene-meelsus, nimelt oleks iga kolmas kreeklane nõus, kui nende riigil oleks Venemaaga hea läbisaamine. Iga kümnes kreeklane eelistaks siin pigem USAd ning 37 protsenti ütles, et EL on parim, mis neil on.
Samas, kui küsida kreeklaste käest, millise riigi valitsemismudelit nad eelistaksid näha ka Kreekas, ütles ülekaalukalt 57,8 protsenti kreeklastest, et Rootsi oleks parim valik. Ühtlasi on kreeklaste jaoks ameeriklaste asemel saanud nüüd sakslastest ja türklastest vaenlased.