R, 1.12.2023

Autobuum kogub hoogu: jaanuari müük kasvas veerandi

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uued autod esinduses.
Uued autod esinduses. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Uute autode buum on täies hoos: tänavu jaanuaris müüdi Eestis kokku 2447 uut sõiduautot, mida on ligi veerandi võrra rohkem kui mullu samal ajal. 

Talvekuule tüüpiliselt läksid hästi kaubaks maasturid. Edukaimaks osutusid keskmised maasturid, mille osakaal kogu müügist moodustas 24 protsenti. Praktiliselt sama palju müüdi ka väiksema keskklassi autosid, teatas AMTEL.

Uute sõiduautode osakaal kõigist jaanuaris esmaregistreeritud autodest oli 59 protsenti. Automarkide edetabelis tõusid jaanuari müüduimaks margiks Toyota 442 sõiduautoga, järgnesid Škoda 308 ja Volkswagen 201 uue sõiduautoga.

Mudelite edetabeli esiotsa vallutasid samuti Toyota ja Škoda: enim müüdi Toyota RAV4 (120), järgnesid Škoda Octavia (114) ja Toyota Avensis (79).

Kasvunumbrit näitas jaanuaris ka tarbesõdukite müük ja eelmise aasta jaanuariga võrreldes müüdi tarbesõidukeid 15,8 protsenti rohkem. Markidest oli edukaim Citroën 101 müüdud sõidukiga, järgnesid Volvo ja Renault, vastavalt 80 ja 78 sõidukiga. Veokite segmendis läks enim kaubaks Volvo (79) ja Scania (43) veokeid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles