T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sester: inimesed nopivad uue tulumaksusüsteemi vilju palgapäeval

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook
Comments 6
Sven Sester
Sven Sester Foto: Tairo Lutter

Endise rahandusministri, riigikogu liikme Sven Sesteri (IRL) sõnul kritiseerivad inimesed uut tulumaksusüsteemi, kuna pole selle vilju veel tunda saanud – enamikule makstakse palka kuu lõpus.   

Sester, kes rahandusministrina maksureformi tuliselt kaitses, ütles, et rahva negatiivne hinnang ei ole tema jaoks üllatav, kuna avalikus debatis on tooni andnud need, kes kaotavad. «Negatiivsete näidete taustal on jäänud tagaplaanile see, et reformi tulemusena enamiku inimeste tulumaks väheneb ja sissetulek kasvab,» leidis Sester.

Tänane Postimees kirjutas, et kuigi enamik Eesti inimesi peaks maksuvaba tulu tõstmisest võitma, siis pigem inimesed seda ei kiida. Kantar Emori tehtud uuringust selgus, et Eesti elanikkonnast pool on valitsuse tulumaksureformi suhtes kriitilised ja see meeldib vaid kolmandikule. 

Sester juhtis tähelepanu ka sellele, et ajal, mil uuring tehti, polnud väga paljud töötavad inimesed selle aasta jaanuari eest veel palka saanud. «Seega paljud inimesed ei saanud hinnangut andes lähtuda oma sissetulekust, vaid pigem meedias kajastatud infost.»

Riigikogu liige ütles ka seda, et aasta alguses ilmus palju eksitavat infot, nagu oleks pensionid uuest aastast maksustatavad ja riik hoiaks eakate pealt kokku. Tegelikult on eakatele uus süsteem soodsam ja töötamine jätkuvalt tasuv, sest kellegi tulumaks pole suurem kui 20 protsenti, kinnitas Sester.

«Kokkuvõttes tasub enne järelduste tegemist lasta süsteemil toimida ja tibusid uuesti lugeda siis, kui esmane segadus ja umbusk uue süsteemi suhtes on vaibunud ja reformi mõjud ka reaalselt inimeste rahakotti jõuavad,» avaldas Sester lootust.

Facebook
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles