Tööandjad ja ametiühingud sõlmisid kollektiivlepingute laiendamise kokkuleppe

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kollektiivlepingute laiendamise kohtumine.
Kollektiivlepingute laiendamise kohtumine. Foto: Eesti Tööandjate Keskliit

Ametiühingute keskliit ja tööandjate keskliit sõlmisid õiguskantsleri ettepanekul kollektiivlepingute laiendamise hea tava kokkuleppe, milles määratakse poolte esinduslikkuse kriteeriumid ning protseduurilised küsimused.

Eesti tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul aitab see kokkulepe luua õigusselgust mõlema poole jaoks, seega on tegemist kasuliku kokkuleppega kõigile osapooltele. «Kuigi tegemist on hea tavaga, loodan siiralt, et kõik osapooled peavad sellest tavast kinni,» ütles Tamsar pressiteates.

Ametiühingute keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on tegu ses mõttes ajaloolise leppega, et sotsiaalpartnerid võtavad Põhjamaadele omase rolli ja asendavad-täiendavad seadust oma kokkuleppega. «Sektori kollektiivlepingu sõlmijatel tasub head tava järgida, sest see kohaldab ILO põhimõtteid. Mittejärgimine võib põhjustada ebamugavaid vaidlusi,» ütles Peterson.

Ühtlasi kiideti kohtumisel heaks Euroopa sotsiaalpartnerite raamlepingu tõlge aktiivsena vananemise ja põlvkondadevahelise lähenemise kohta.

Tagasi üles