N, 30.11.2023

Auto24: kasutatud autode hinnad on tõusnud

Maria Joost
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kasutatud autpode müügis on populaarsed Saksamaa autotootjate autod, vallutades nii otsingute kui ka müüa pakutavate mudelite edetabeli tipu.
Kasutatud autpode müügis on populaarsed Saksamaa autotootjate autod, vallutades nii otsingute kui ka müüa pakutavate mudelite edetabeli tipu. Foto: Shannon Fagan/PantherMedia / Shannon Fagan

Auto24 portaali andmetel tõusis keskmine müügiks pakutavate autode hind aastaga pea 600 eurot.

2017. aastal püsis kasutatud autode turg Auto24 portaali andmetel suhteliselt stabiilsena, kuigi veidi kasvas nii aasta jooksul toimunud omanikevahetuste arv kui ka automüügiportaali sisestatud kuulutuste arv, seda nii tavakasutajate kui ka automüügiettevõtete osas.

Võrreldes 2016. aastaga kasvasid nii automüügiettevõtete poolt pakutavate autode hinnad, kui ka tavakasutajate poolt küsitavad hinnad ja seda nii keskmise hinna kui ka mediaanhinna poolest. Keskmine müügiks pakutavate autode hind tõusis aastaga 7777 eurolt 8371 eurole. Seda hinnatõusu mõjutas enim just tavakasutajate poolt küsitavad hinnad. Samas kasvasid veidi ka müügiperioodid.

Tavakasutajate autode keskmine hind oli mullu 6665 eurot (2016. aastal 6164) ja keskmine müügiperiood 47,8 päeva. Natuke tõusis ka tavakasutajate müügikuulutuste keskmine kulu, mis oli 15,78 eurot.

Automüügiettevõtete poolt pakutavate autode keskmine hind oli mullu 11663 eurot (2016. aastal 11005) ja keskmine müügiperiood kasvas aastaga 68,8 päevalt 73,8 päevale.

«Lisaks keskmisele hinnale on väga oluline vaadata ka mediaanhinda mis annab ettekujutuse millega Eesti inimene täna liikleb,» kommenteeris auto24 AS tegevjuht Margus Tomberg. «2017 aastal oli müügiks pakutud sõiduautoode ja maasturite mediaanhinnaks 5250 eurot ehk pooled autod liikluses on sellest numbrist odavamad ja pooled kallimad. 2016 oli vastav number 4900 eurot.»

Eraisikute aktiivsus püsis stabiilsena

2017. aastal sisestati auto24 portaali 118712 uut müügikuulutust, mis ületas 2016. aasta tulemuse ligi kahe tuhande võrra. Tavakasutajate aktiivsus kasvas 2017. aastal natuke vähem kui autopoodide poolt sisestatud kuulutuste arv ja tavakasutajate poolt sisestati mullu kokku enam kui 81 tuhat kuulutust ehk kaks kolmandikku koguarvust.

Populaarsemate mudelite edetabelis oli muutusi vähe

Auto24 portaali sisestatud otsingute ja ka müüa pakutavate mudelite top5 suuremaid muudatusi 2017. aastal võrreldes aasta varasema perioodiga ei toimunud. Jätkuvalt on populaarsed Saksamaa autotootjate autod, vallutades nii otsingute kui ka müüa pakutavate mudelite edetabeli tipu.

Sisestatud kuulutuste Top5 moodustavad Volkswagen Passat, BMW 5. seeria, Audi A6, BMW 3. seeria ja Audi 4. Esikümnesse mahuvad veel Volkswagen Golf, Toyota Avensis, E-klassi Mercedes-Benz, Ford Mondeo ja Ford Focus.

Otsingute nimekirja tippu kroonivad enam-vähem samad mudelid, vaid järjestus on veidi erinev. Esiviisiku moodustavad BMW 5. seeria, Audi A6, Volkswagen Passat, BMW 3.seeria ja Audi 4. Järgnevad Mercedes-Benz E-klass, Volkswagen Golf, BMW X5, Toyota Avensis ja BMW X5.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles