IEA: USA võib edestada naftatootmiselt Saudi Araabiat

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nafta puurtorn Texases.
Nafta puurtorn Texases. Foto: SPENCER PLATT/AFP

USA-st võib saada Saudi Araabia asemel maailma suuruselt teine naftatootja pärast Venemaad, kuna USA ettevõtted on kõrgemate hindade tõttu tootmist tõstnud, teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA).

«See aasta lubab USA-le tulla rekordeid murdev,» teatas IEA kuises tururaportis, lisades, et USA naftatootmine on kasvanud 9,9 miljoni barrelini päevas ehk pea 50 aasta kõrgeimale tasemele.

«Järeleandmatu kasv peaks viima USA tootmise ajalooliselt kõrgele, enam kui 10 miljoni barrelini päevas, edestades Saudi Araabiat ja konkureerides 2018. aastal Venemaaga. Seda juhul kui OPEC-i tootmispiirangud jätkuvad,» märkis agentuur.

Naftakartell OPEC ja mõned selle välised tootjad otsustasid 2016. aastal vähendada naftatootmist, eesmärgiga tõsta järsult langenud naftahindasid. Hiljuti tõusis barreli hind esmakordselt pärast 2014. aastat 70 dollarini. USA OPEC-i tootmiskärpes ei osale.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles