K, 6.12.2023

Kvoodi alt pääsenud sektorid tõid Eestisse üle 300 töötaja

Adele Johanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
IKT sektoris in töökäsi ikka puudu
IKT sektoris in töökäsi ikka puudu Foto: SCANPIX

Infotehnoloogia ettevõtetesse ja idufirmadesse tööle asus Eestis möödunud aastal tööle üle 300 töötaja, mis küll ületab ettevõtjate ootusi, kuid jääb pikemas perspektiivis nõudlusele alla.

«Kuigi välismaalaste number on suurem, kui me ootasime, ei leevenda see märkimisväärselt IKT-sektori kiirelt kasvavat tööjõu defitsiiti,» kommenteeris infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu juhatuse liige Andrus Järg Äripäevale.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IKT-programmi täitmiseks, millega loodeti nelja aastaga leida 2000 töötajat, jääb sellisel kiirusel Järgi sõnul tulemustest vajaka. «Liidul on programmi suhtes suur lootus ja see on kesist sisserännet arvestades hädavajalik,» ütles Järg, kelle sõnul on raske prognoosida selle aasta välismaalaste arvu, aga pidevalt kasvavas tööjõu defitsiidis on iga kõrgelt kvalifitseeritud töökäsi teretulnud.

Loe pikemalt Äripäevast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles