L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestlastele kuulub pea kümnendik tudengeid USA-sse raamatuid müüma läkitavast firmast

Adele Johanson
Facebook
Comments
Allar Teder
Allar Teder Foto: Erakogu

Nädalavahetusel kogunesid USA-s Nashville’is ukselt uksele müügi koolitusfirma Southwestern Advantage inimesed, et välja kuulutada eelmise aasta edukaimad ülikoolid ja üksikud müüjad. Välja jagati ka hulk 200 miljoni dollarilise aastakäibega firma aktsiaid, millest juba ligi 10 protsenti kuulub just eestlastele. 

Auhinnagalalt õnnestus Eesti tudengitel taas koju tuua kaksikvõit ülikoolide arvestuses, kui kokku 216 erineva ülikooli seast üle maailma tegid just Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli tudengid kõige suuremad müügitulemused. Lisaks jõudsid kümne parima ülikooli hulka veel kolm Eesti kõrgkooli: Tallinna Ülikool (TLÜ), Estonian Business School (EBS) ja Tallinna Tehnikakõrgkool.

Kui eelmisel aastal oli ka parimaks müüjaks eestlane, siis seekord läks esikoht lätlasele. Suvega 212 492 dollari eest raamatuid müünud lätlanna juhendaja Madis Raud rõõmustas, et auhind just meie lõunanaabritele läks. «Eestlased alustasid Lätis kogu ettevõtte ülesehitamist täiesti nullist ning eriti hea meel on näha, et nad nii häid tulemusi saavutavad ja eestlastele konkurentsi pakuvad,» märkis Raud, kes ise saavutas terves kompaniis müügitulemustelt viienda koha.

Lisaks parimate premeerimisele jagati Nashville’is osavaimatele müüjatele kätte ka ettevõtte aktsiaid. Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk selgitas, et 18-st tütarfirmast koosnevat rahvusvahelist ettevõtet omavad ainult inimesed, kes seal ka samal ajal töötavad. Eestlaste osalus moodustab nüüdseks tervest ettevõttest ligi 10 protsentining Kuke sõnul suureneb see number iga aastaga.

Eelmisel suvel võttis Southwestern Advantage programmist osa 324 Eesti tudengit. Tulemuste poolest kuulus esimese kümne hulka lausa kuus eestlast: Teele Tuuling, Grete Ruberg, Madis Raud, Iskander Ahmet, Allar Teder ja Tamber Tallo. Parimate edetabelid pannakse kokku erinevate ülikoolide tudengite suve jooksul müüdud raamatute hulga põhjal.

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage'i suvetööl 2001. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles