Maapoodide säilitamine toob riigikogus kokku mammutistungi

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Holstre Pärna pood Viljandimaal
Holstre Pärna pood Viljandimaal Foto: Elmo Riig / Sakala

Riigikogus toimub täna sotsiaalkomisjoni, rahanduskomisjoni, maaelukomisjoni ja majanduskomisjoni ühine istung, kus kuulatakse maapoodide säilimise teemal ära terve rea huvigruppide esindajad.

Arutelu ajendiks on Eesti Väikekaupmeeste Liidu märgukiri «Maapoodide kaitseks koguti 31 000 allkirja», milles avaldatakse muret maapoodide säilimise üle, teatas parlamendi pressiteenistus.

Sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt ütles, et komisjonile saadetud märgukirja maapoodide säilimisega seotud küsimustes arutati 23. novembril toimunud istungil tubakaseaduse muutmise seaduse menetlemise käigus.

Istungil selgus aga - ja seda tõdesid Küti sõnul ka komisjonil osalenud Eesti Väikekaupmeeste Liidu esindajad -, et märgukirjas toodud mured jäävad eelkõige maaelu-, majandus- ja rahanduskomisjoni valdkonda. Seetõttu otsustas sotsiaalkomisjon kokku kutsuda nende komisjonide ühisistungi.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester märkis, et maapoodnike jaoks on mitmeid murekohti: piirikaubandus, salakaubandus, aga ka regionaalne koondumine tõmbekeskustesse.

«Tänasel istungil saavad maapiirkondades poode pidavate kaupmeeste esindajad rääkida kõigest, mis maapoodide tulevikku ohustab, ning komisjonide liikmed olukorrast tänuväärse ülevaate. See aitab meid omakorda lähemale võimalike lahenduste leidmisele,» rääkis Sester.

Tänasele istungile on kutsutud Eesti Väikekaupmeeste Liidu, Kaupmeeste Liidu, Sotsiaalministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Maaeluministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti, Tarbijakaitseameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Eesti Konjunktuuriinstituudi ja COOP Eesti esindajad.

Arutelu toimub riigikogu konverentsisaalis kell 14-16.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles