R, 1.12.2023

Alanud aasta tõi muutuse ka pensioni teise samba väljamaksetes

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raha
Raha Foto: SCANPIX

Uue, 1. jaanuarist kehtima hakanud kogumispensionide seaduse redaktsiooni kohaselt on teise samba väljamaksetele õigust omaval isikul lubatud sõlmida mitu väljamakselepingut korraga.

«Kui varem oli õigus mitmele pensioni väljamakselepingule ainult nendel vähestel, kellel oli pensionisambasse kogunenud vara rohkem kui 700 rahvapensioni määra (üle 120 000 euro) ulatuses, siis nüüd seda piirangut enam ei ole,» märkis alanud aastast kehtima hakanud muudatust tutvustades SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juht Indrek Holst.

Näiteks on inimestel nüüd võimalus sõlmida pensioni väljamakselepingud mitme kindlustusandja juures või sõlmida näiteks üks leping garantiiperioodiga, teine ilma selleta. Lisaks lubab seadus kindlustusandjatel mitte sõlmida väljamakselepingut, kui sissemakse jääb alla 50 rahvapensioni määra (8 797 eurot), sest alla kõnealuse määra tehtud sissemaksed võimaldaksid võrdlemisi väikeseid pensionimakseid.

Samuti saab isik lepingu sõlmimisel ise valida, milliste pensionifondide osakud ja kui suures osakaalus igaväljamakselepingu alusel soovitakse lunastada.«Sooviga muuta teise samba väljamaksete lahendus klientidele veelgi paindlikumaks, täiendasime garantiiperioodi jooksul soodustatud isikule tehtavate väljamaksete võimalust,» selgitas Holst.

Nimelt on nüüd kliendi valitud soodustatud isikul võimalik saada ka ühekordne väljamakse kogu garantiiperioodi eest. «Alanud aastal kuuleme kindlasti veel positiivsetest muutustest pensioni väljamaksete asjus, näiteks annuiteedi sidumisvõimalusest investeerimisriskiga, mida on paljud kliendid oodanud,“ lisas Holst. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles