T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viipemaksete maht on viimase kuuga kahekordistunud

Tarbija24
Facebook Twitter
Comments
Pankade sõnul ei ole viipemaksete levik toonud kaasa kaardipettuste kasvu.
Pankade sõnul ei ole viipemaksete levik toonud kaasa kaardipettuste kasvu. Foto: Juss Saska / Postimees

Pea kaks kuud tagasi tõusis viipemakse limiit 10 eurolt 25 euro peale. Suurem limiit motiveerib inimesi rohkem viipega maksma – novembris kasvas viipemaksete arv kuises võrdluses ligikaudu 70 protsenti ja maht 110 protsenti.

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Kaie Metsla sõnul kasvab viipemaksete arv jõudsalt ja viipamine on muutumas tavapäraseks makseviisiks. «Novembris tegid meie kliendid juba üle 740 000 viipemakse kokku summas 4,5 miljonit eurot,» ütles Metsla ning lisas, et viipemaksetel on kindlasti veel kasvupotentsiaali, sest 75 protsenti kõikidest maksetest Eestis jääb alla 25 euro piiri ehk kolm ostu neljast saab teha viibates.

Ainuüksi Swedbank on väljastanud ligi 300 000 viipekaarti. Viipemakse võimalust pakuvad nii suuremad kaubandusketid kui ka väiksemad müügi- ja teeninduskohad. «Kaupmeeste tagasiside põhjal saame öelda, et suurem limiit motiveerib neid viipemakse võimalust oma külastajatele tutvustama,» sõnas Metsla.

Swedbank kinnitab, et viipekaardid on turvalised – viipetehingu teostamiseks peab kaart olema terminalile väga lähedal, seega märkamatult ja n-ö möödaminnes ei ole võimalik viipemaksetehingut teha. Aeg-ajalt võib süsteem küsida PIN-koodi ka väiksemate ostude puhul, seega viipetehinguid ei ole siiski võimalik lõpmatuseni järjest teha ja selline piirang on seatud samuti turvalisuse huvides.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles