N, 30.11.2023

Olerex ostab konkurendilt tankla üle

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Olerex tankla.
Olerex tankla. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Kütuse jaemüügifirma Olerex emafirma ostab teise suure kütusemüüja Circle K Eesti AS-i tankla Ida-Virumaal Kukrusel.

Olerexi emafirma Aqua Marina AS ja Circle K Eesti AS sõlmisid 2017. aasta 22. novembril ostu-müügi lepingu, millega Aqua Marina kavatseb omandada Cirkle K Ida-Virumaal Kukrusel asuva tankla, selgub koondumisteatest.

Tehingu põhjuseks on Circle K soov optimeerida oma jaemüügivõrku Ida-Virumaal. Aqua Marinale annab tehing võimaluse laieneda Kohtla-Järve piirkonda. Tehingu toimumine eeldab konkurentsiameti heakskiitu.

Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisse kontserni Alimentation Couche-Tard. Eestis opereerib ettevõte praegu 76 teenindusjaamaga, millest 57 on täisteenindusjaamad, üks tankimisvõimaluseta pood ja 18 automaatjaama. Ettevõttes töötab ligi 700 inimest, enamus neist teenindusjaamades. 2016. aastal teenis Circle K 240 miljoni euro suuruse käibe juures 11,6 miljonit eurot kasumit.

Aqua Marina AS omanikud on Antti Moppel ja Andres Linnas, kellele kuulub ka tanklaketi Olerex operaator Olerex AS. Olerex teenis möödunud aastal 283,3 miljoni euro suuruse käibe juures 1,8 miljonit eurot kasumit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles