K, 29.11.2023

Kolmandast sambast võib saada suur komistuskivi

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Olude sunnil ettevõtjaks hakanud endine ooperilaulja Kai Parmas tunneb muret tulumaksukorra muutuse üle, mistõttu on talle kasulikum kolmandasse sambasse kogunenud raha enne aastalõppu välja võtta.
Olude sunnil ettevõtjaks hakanud endine ooperilaulja Kai Parmas tunneb muret tulumaksukorra muutuse üle, mistõttu on talle kasulikum kolmandasse sambasse kogunenud raha enne aastalõppu välja võtta. Foto: Tairo Lutter

Kai Parmas (59) on endine Estonia teatri ooperilaulja, kes 1997. aasta selgroolüli murru tõttu loobus senisest karjäärist. Ta hakkas ettevõtjaks ja rajas Rõõmu aiandi, mis tegutseb Tallinna külje all Nõmmel. «Ma püüan maksta palka oma töötajatele, kes minu eest tööd teeks, et ise ei jääks igapäevaselt oma puudega ühiskonnast eraldatuks,» räägib endine ooperilaulja.

Iseendale ta seetõttu normaalset palka maksta ei saa. Küll aga oleks veebruaris 60-aastaseks saaval ettevõtjal võimalik peagi ka ametlikult pensionile jääda. Olukorda leevendaks seejuures Estonia teatris töötatud aja jooksul kolmandasse pensionisambasse kogutud raha. Kuid sellega on üks aga.

Kui seni on kolmanda samba väljamaksete osas kehtinud poliitika, et sambasse paigutatud raha maksustatakse väljavõtmisel üle 55-aastasele inimesele, kellel on kolmas sammas olnud vähemalt viis aastat, 10-protsendilise tulumaksuga, siis uuest aastast kehtima hakkav 6000-eurone aastatulu piir seab sellised kolmanda samba omanikud märksa keerulisemasse olukorda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles